LM: Odjidja-Ofoe lepszy od Bale'a i Ozila! Belg z golem kolejki

Bramka zdobyta przez Vadisa Odidję-Ofoe w meczu z Realem Madryt została wybrana w plebiscycie na najpiękniejszego gola 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Pomocnik Legii wygrał głosowanie z niemal połową głosów dystansując między innymi cudowne trafienia Garetha Bale'a i Mesuta Ozila.

Legia Warszawa rozegrała niezwykłe spotkanie i zremisowała przy Łazienkowskiej z wielkim Realem Madryt 3:3. Ozdobą meczu był pojedynek na piękne trafienia: na kapitalne okienko Garetha Bale'a z pierwszej minuty odpowiedział Vadis Odjidja-Ofoe. Belg huknął sprzed pola karnego, a Keylor Navas mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem.

Pomocnik Legii wygrał głosowanie ze znaczną przewagą, zdobywając aż 47% głosów na stronie UEFA.com. Jest to rozstrzygnięcie dość niespodziewane, bowiem faworytem do wygrania plebiscytu był Mesut Ozil i jego niesamowity rajd w samej końcowce meczu z Łudogorcem Razgrad, którym zachwycał się cały piłkarski świat. Niemiec z Arsenalu uzyskał jednak "zaledwie" 28% poparcia, zaś jeszcze niżej stały notowania Bale'a (14%).

Był to premierowy gol Belga w koszulce Legii, wówczas dał mistrzowi Polski kontakt (1:2) z gigantem z Madrytu. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3 i dało Legii pierwszy, historyczny punkt po powrocie do Ligi Mistrzów.