Udany debiut Bartoszka. Korona pokonała Zagłębie

Na zakończenie szesnastej serii gier Lotto Ekstraklasy Korona Kielce pokonała KGHM Zagłębie Lubin 2:1. Zwycięstwo ekipie debiutującego trenera Macieja Bartoszka dał dwiema bramkami Miguel Palanca.

Mecz z Zagłębiem był debiutem trenera Bartoszka, który przychodząc do Kielc podjął bardzo odważną decyzję. Z walczącej o awans Chojniczanki odszedł do Korony próbującej uniknąć spadku do 1 ligi. - Ryzyko należy wkalkulować. Ale ja jestem odpowiedzialną osobą i ta decyzja nie była pochopna. W drużynie jest ogromny potencjał i należy go wykorzystać – mówił po objęciu nowego klubu.

Wyświechtany slogan "efekt nowej miotły” znów znalazł swoje zastosowanie. To właśnie te trzy słowa najlepiej określają grę Kielczan w pierwszej połowie. Próba gry na jeden kontakt, dynamizowanie akcji, to wszystko wprowadził trener Bartoszek. Efekt? Korona prowadziła 2:0 po dwóch golach Palanki. Hiszpan przy pierwszej bramce popisał się kapitalnym strzałem, a przy drugiej inteligentnie dopadł do bezpańskiej piłki i wpakował ją do siatki.

W efektownej grze gospodarzom pomagało Zagłębie. Podopieczni Piotra Stokowca popełniali proste błędy przy wyprowadzeniu piłki. Często brakowało dokładności, co kończyło się prostymi stratami. Lepiej wyglądał to po przerwie. Gra była już bardziej wyrównana, a goście zdołałali zdobyć bramkę kontaktową. W 56. minucie piłkę do siatki wpakował Łukasz Piątek. Gol ten wprowadził w zdenerwowanie kieleckich kibiców. Korona w tym sezonie już trzykrotnie prowadziła, a ostatecznie przegrała. Ostatnio z Legią. Z wyniku 2:0 zrobiło się… 2:4.

Korona skoncentrowała się na kontratakach i jeden z nich mógł się skończyć bramką, ale Nabil Aankour trafił w poprzeczkę. Tym razem kielczanie utrzymali prowadzenie i w debiucie Macieja Bartoszka zgarnęli trzy punkty. Oznacza to, że po pierwszej rundzie sezonu zasadniczego Korona zajmuje dziesiąte miejsce. Zagłębie jest siódme.

Korona Kielce - KGHM Zagłębie Lubin 2:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Miguel Palanca (25), 2:0 Miguel Palanca (40), 2:1 Łukasz Piątek (57).

Żółte kartki - Korona Kielce: Bartosz Rymaniak, Radek Dejmek. KGHM Zagłębie Lubin: Martin Nespor, Jarosław Jach, Michal Papadopulos, Dorde Cotra.

Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Vladislavs Gabovs, Bartosz Rymaniak, Radek Dejmek, Rafał Grzelak - Jacek Kiełb (68. Dani Abalo), Vanja Markovic, Mateusz Możdżeń, Nabil Aankour, Miguel Palanca - Michał Przybyła (83. Marcin Cebula).

KGHM Zagłębie Lubin: Konrad Forenc - Daniel Dziwniel, Lubomir Guldan, Jarosław Jach, Jakub Tosik - Jarosław Kubicki, Łukasz Janoszka (46. Adam Buksa), Łukasz Piątek, Krzysztof Janus (46. Michal Papadopulos), Arkadiusz Woźniak - Martin Nespor (69. Dorde Cotra).

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Widzów: 4 774.