Liga Mistrzów: Siedem goli w pierwszej połowie! Rekord Borussii Dortmund i Legii Warszawa

Piłkarze Borussii Dortmund i Legii Warszawa strzelili siedem goli w pierwszej połowie, dzięki czemu wyrównali rekord Ligi Mistrzów. Jak do tej pory, kibice oglądali taką kanonadę tylko raz.

To, co działo się w pierwszych 45 minutach na Signal Iduna Park w Dortmundzie, przeszło najśmielsze oczekiwania. Kiedy piłkarze schodzili na przerwę, na tablicy widniał wynik 5:2 dla BVB. Gole dla gospodarzy strzelili Shinji Kagawa (17, 18), Nuri Sahin (20), Ousmana Dembele (29) i Marco Reus (32). Dwie bramki dla legionistów zdobył natomiast Aleksandar Prijović (10, 24).

W przeszłości siedem goli w jednej połowie meczu Ligi Mistrzów kibice oglądali tylko raz. W listopadzie 2003 roku AS Monaco prowadziło do przerwy z Deportivo La Coruna również 5:2. Gole strzelili Jerome Rothen (2), Ludovic Giuly 11) i Dado Prso (26, 30, 45+2) dla gospodarzy oraz Diego Tristan (39) i Lionel Scaloni (45) dla gości. W drugiej połowie padły kolejne bramki i gospodarze ostatecznie wygrali 8:3.