Atletico ograło PSV i zapewniło sobie pierwsze miejsce w grupie D

Atletico Madryt wygrało na własnym stadionie z PSV Eindhoven 2:0 i zapewniło sobie pierwsze miejsce w grupie D. Bramki dla podopiecznych Diego Simeone zdobywali Kevin Gameiro oraz Antoine Griezmann.

Atletico, by zapewnić sobie pierwsze miejsce w grupie musiało w starciu z PSV zdobyć zaledwie punkt. Wtedy nawet ewentualna porażka w ostatniej kolejce z Bayernem Monachium nie zepchnełaby ich z pozycji lidera. W pierwszym meczu piłkarze Diego Simeone wygrali 1:0.

Teraz również to oni byli faworytami i od początku chcieli to potwierdzić. Swoje sytuacje miał Gameiro oraz Diego Godin. Goście nie pozostali dłużni rywalom, a dobrą okazję stworzył sobie Gaston Pereiro. Pierwsza połowa bramek nie przyniosła, ale piłkarzom z Madrytu to wystarczało.

Atletico rozpoczęło z impetem drugą odsłonę. Piłkarze z Madrytu praktycznie nie schodzili z połowy gości. W końcu do bramki trafił Gameiro, który wcześniej miał już kilka sytuacji, ale wykorzystał tę najtrudniejszą. Podwyższył Antoine Griezmann, lecz należy zauważyć, że zdobycie bramki ułatwił mu golkiper PSV. Gospodarze nie zwykli roztrwaniać takiej przewagi, więc można było się spodziewać, że zgarną komplet punktów. Tak też się stało, a Atletico zapewniło sobie pierwsze miejsce w grupie D.

Atletico Madryt - PSV Eindoven 2:0 (0:0)

Bramki: Gameiro 55, Griezmann 66