LE: Ajax pewny awansu, gwóźdź do trumny Interu

Powoli poznajemy kolejnych uczestników fazy pucharowej Ligi Europy. W piątej kolejce swój awans przypieczętował między innymi Schalke 04, Szachtar Donieck, czy Ajax Amsterdam, który jest na fali mimo, że w zespole jest wiele konfliktów na linii trener-piłkarze. Kolejną wtopę ma za sobą Inter Mediolan, który w Izraelu prowadził już 2:0, by ostatecznie przegrać i stracić matematyczne szanse na ucieczkę z ostatniej pozycji w grupie.

Inter Mediolan z mocną kadrą i mocarstwowymi planami był jednym z kandydatów do finału Ligi Europy, jednak zespół z Włoch pożegna się z rozgrywkami już po fazie grupowej kontynuując niejako kiepską passę z Serie A. W Beer Szewie wszystko zaczęło się zgodnie z planem: Włosi po 25 minutach prowadzili 2:0, zaś nadzieje na awans odżyły.

Gospodarze w drugiej połowie przeprowadzili jednak prawdziwy szturm zakończony efektownym comebackiem. Z boiska w międzyczasie wyleciał Samir Handanović, który sprokurował rzut karny na 2:2. Bramkę na wagę trzech punktów i przysłowiowy gwóźdź do trumny Interu wbił w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Ben Sahar.

Na innym biegunie znalazły się inne wielkie marki: Szachtar Donieck (4:0), Schalke 04 (2:0) i Ajax Amsterdam (2:0), które fazą grupową przebrnęły jak burza, mając gigantyczną przewagę nad wszystkimi rywalami.

Jedynym Polakiem, który znalazł się w protokołach meczowych był Artur Jędrzejczyk (Krasnodar), jednak obrońca nie pojawił się na boisku. Jego zespół zremisował 1:1 z Red Bull Salzburg.