Bundesliga: RB Lipsk znów wygrywa i ucieka Bayernowi

W spotkaniu otwierającym 12. serię gier w Bundeslidze RB Lipsk wygrał na wyjeździe z Freiburgiem 4:1. Dla beniaminka było to już siódme z rzędu zwycięstwo. W zespole gospodarzy cały mecz na ławce rezerwowych spędził Rafał Gikiewicz.

Beniaminek z Lipska od początku sezonu znajduje się w doskonałej formie i w piątkowy wieczór podopieczni Ralpha Hasenhuettla po raz kolejny to udowodnili.

Już w 2. minucie Naby Keita wyprowadził ekipę lidera na prowadzenie. Gospodarze byli w stanie bardzo szybko doprowadzić do wyrównania. Po kwadransie gry Florian Niederlechner strzelił gola na 1:1. Przed przerwą goście udowodnili swoją wyższość i dzięki dwóm trafieniom Timo Wernera ekipa z Lipska wypracowała sobie dwie bramki przewagi. W drugiej połowie przyjezdni jeszcze dobili swoich rywali. W 79. minucie wynik spotkania na 4:1 ustalił Marcel Sabitzer.

Dzięki temu triumfowi RB Lipsk odskoczył Bayernowi na sześć oczek. Oczywiście Bayern może w tej kolejce odpowiedzieć drużynie beniaminka. Podopieczni Carlo Ancelottiego w sobotę o 18:30 zagrają u siebie z Bayerem Leverkusen.

Freiburg - RB Lipsk 1:4 (1:3)

Bramki: Niederlechner 15 - Keita 2, Werner 21, 35, Sabitzer 79