Boguski show w Krakowie! Wisła rozgromiła Arkę

W 17. kolejce Lotto Ekstraklasy Wisła Kraków odbudowała się po dotkliwej porażce z Pogonią Szczecin. Przy Reymonta rozgromili Arkę Gdynia aż 5:1! Bohaterem meczu był Rafał Boguski, który skompletował hat-tricka i zanotował asystę.

Wydawało się, że Wisła kryzys sportowy ma już za sobą. Pojawiły się lepsze wyniki, ale wszystko zburzyło nieoczekiwane odejście Dariusza Wdowczyka. W pierwszym meczu pod wodzą duetu trenerów Kazimierz Kmiecik – Radosław Sobolewski Biała Gwiazda została rozgromiona przez Pogoń Szczecin aż 2:6! Mecz z Arką miał być okazją na odbudowanie dobrej dyspozycji.

Początek okazał się dla Wisły powrotem koszmarów. Gdynianie objęli prowadzenie już w 5. minucie meczu! Po dośrodkowaniu Dominik Hofbauera piłkę do siatki skierował Marcin Warcholak. Wisła jednak znakomicie zareagowała na straconego gola. Po błyskawicznym kontrataku Patryk Małecki zagrał w pole karne. Tam najlepiej odnalazł się Rafał Boguski i wyrównał stan rywalizacji.

To był dzień byłego reprezentanta Polski. Boguski już dziesięć minut później wyprowadził Wisłę na prowadzenie. Co ciekawe, zrobił to uderzeniem głową, a na pewno nie jest najwyższym zawodnikiem. W pierwszej połowie kibice oglądali jeszcze jednego gola. Komfortowe prowadzenie dał Białej Gwieździe Brlek, który wykorzystał dośrodkowanie Krzysztofa Mączyńskiego.

Druga część gry to znów popis Boguskiego. Piłkarz w 63. minucie skompletował hat-tricka! Popisał się kapitalnym rajdem przez pół boiska, zbiegł do środka i precyzyjnym strzałem pokonał Konrada Jałochę. To jednak nie koniec! Już po kilku minutach Boguski miał na swoim koncie asystę. Doskonale dośrodkował w kierunku Pawła Brożka, a ten wykazał się instynktem snajpera i ustalił wynik spotkania.

Zwycięstwo oznacza, że Wisła wyprzedziła w tabeli Lotto Ekstraklasy gdynian. Krakowianie zajmują dziesiąta pozycję i mają na koncie 21. punktów. Arka jest jedenasta i ma 20. „oczek”.

Wisła Kraków - Arka Gdynia 5:1 (3:1).

Bramki: 0:1 Marcin Warcholak (5-głową), 1:1 Rafał Boguski (18), 2:1 Rafał Boguski (29-głową), 3:1 Petar Brlek (38-głową), 4:1 Rafał Boguski (63), 5:1 Paweł Brożek (71).

Żółte kartki - Wisła Kraków: Maciej Sadlok. Arka Gdynia: Krzysztof Sobieraj.

Wisła Kraków: Łukasz Załuska - Boban Jovic, Arkadiusz Głowacki, Alan Uryga, Maciej Sadlok (76. Adam Mójta) - Rafał Boguski (73. Jakub Bartosz), Krzysztof Mączyński, Denis Popovic, Petar Brlek, Patryk Małecki - Paweł Brożek (80. Mateusz Zachara).

Arka Gdynia: Konrad Jałocha - Damian Zbozień, Dawid Sołdecki, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak - Marcus Vinicius, Yannick Kakoko (67. Mateusz Szwoch), Antoni Łukasiewicz, Dominik Hofbauer, Adrian Błąd (59. Rashid Yussuff) - Dariusz Zjawiński (46. Rafał Siemaszko).

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).

Widzów: 9 132.