Borussia "wystrzelała się" z Legią? Porażka BVB we Frankfurcie

Borussia Dortmund po efektownym meczu z Legią Warszawa nie popisała się w Bundeslidze. Podopieczni Thomasa Tuchela przegrali we Frankfurcie z Eintrachtem 1:2. Do pierwszego w tabeli RB Lipsk tracą już dziewięć punktów. Cały mecz w barwach BVB rozegrał Łukasz Piszczek.

Borussia do przerwy zdominowała rywala, ale nie potrafiła udokumentować tego bramką. Nieskuteczność Dortmundczyków zemściła się w drugiej połowie. Eintracht stworzył sobie pierwszą groźną sytuację i od razu zamienił ją na gola! Precyzyjnym uderzeniem popisał się Szabolcs Huszti.

Goście zdołali wyrównać za sprawą Aubameyanga, któremu piłkę dokładnie dośrodkował Ousmane Dembele. Jednak to było za mało na wywiezienie z Frankfurtu choćby jednego punktu. Już po minucie piłkę w siatce umieścił Haris Seferović i zapewnił gospodarzom zwycięstwo. Dzięki temu Eintracht traci do liderującego RB Lipsk sześć punktów, a Borussia dziewięć.

W pozostałych spotkaniach FC Koeln zremisowało bezbramkowo z Augsburgiem. W kadrze Kolonii nie zmieścił się Paweł Olkowski. Borussia Monchengladbach podzieliła się punktami z Hoffenheim, w którym pełne dziewięćdziesiąt minut z opaską kapitana rozegrał Eugen Polanski. Grał również Wolfsburg Jakuba Błaszczykowskiego. Polak z powodu urazu kolana nie zagrał w meczu, który jego drużyna zremisowała 1:1 z FC Ingolstadt.

Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund 2:1 (0:0)

Bramki: Szabolcs Huszti 46'Haris Seferović 79' - Pierre-Emerick Aubameyang 78'

Borussia M'gladbach - TSG 1899 Hoffenheim 1:1 (1:1).
Bramki: Mahmoud Dahoud 25' - Nadiem Amiri 53'.

FC Ingolstadt 04 - VfL Wolfsburg 1:1 (1:0).
Bramki: Anthony Jung 31' - Daniel Caligiuri 78'.

1.FC Koeln - FC Augsburg 0:0

Hamburger SV - Werder Brema 2:2 (2:2)
Bramki: Michael Gregoritsch 3'i 28' - Fin Bartels 14', Serge Gnabry 45'.