Przed sezonem było sporo wątpliwości co do tego, czy siatkarze Jastrzębskiego Węgla będą w stanie nawiązać walkę z czołowymi zespołami. Kłopoty finansowe klubu i zmiany w składzie mogły utrudnić grę drużynie trenera Marka Lebedewa. Wszystko wygląda jednak, nadspodziewanie dobrze, a transfery przeprowadzone latem okazały się trafione.

 

Im silniejszy rywal, tym Jastrzębski gra lepiej. W ostatniej kolejce pokonał po zaciętym meczu jednego z faworytów do medali, czyli PGE Skrę Bełchatów 3:2, chociaż pierwszego seta przegrał. Jastrzębski pokonał także Asseco Resovię 3:1 i minimalnie uległ mistrzom Polski - ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle 2:3 (tie-break zakończył się wynikiem 22:20).

 

Rewelacyjnie gra sprowadzony tuż przed rozpoczęciem sezonu przyjmujący Salvador Hidalgo Oliva. Kubańczyk jest najskuteczniejszym zawodnikiem PlusLigi, a drugi w tej klasyfikacji jest atakujący Jastrzębskiego Maciej Muzaj.

 

Teraz do Jastrzębia przyjeżdża kolejna drużyna z ambicjami, czyli Lotos Trefl Gdańsk. Wicemistrz z 2015 roku gra w kratkę i dobre mecze przeplata słabszymi. Ostatnie cztery mecze to dwa zwycięstwa i dwie porażki, w tym 0:3 z PGE Skrą Bełchatów. W Gdańsku liczą, że wreszcie formę ustabilizuje Mateusz Mika, który zmaga się z kontuzją kolana. Reprezentant Polski w ostatnich dniach przebywał we Włoszech, gdzie zabiegom poddawali go hiszpańscy lekarze. To wybitni specjaliści, którzy opiekowali się już m.in. takimi zawodnikami jak Mikel Arteta, Daniel Carrico, czy tenisistkami Swietłaną Kuzniecową i Tamirą Paszek. Bez Miki w dobrej formie ciężko będzie gdańszczanom o miejsce w czołowej czwórce po sezonie zasadniczym.

 

Michal Masny odbędzie sentymentalną podróż na Śląsk. W drużynie Jastrzębskiego Węgla grał w latach 2013-2016, ale przed sezonem zdecydował się odejść. Czy wróci z Jastrzębia z tarczą?

 

Transmisja spotkania Jastrzębski Węgiel - Lotos Trefl Gdańsk od 14:45 w Polsacie Sport.