Mistrz świata skrytykował Krychowiaka. ”Wystawienie go było niedorzeczne”

Od początku sezonu Grzegorz Krychowiak nie może sobie wywalczyć miejsca w podstawowym składzie PSG. Jak już mu się to udało, to w meczu z Arsenalem Londyn nie zaprezentował się z dobrej strony. Skrytykował go francuski mistrz świata z 1998 roku Emmanuel Petit. – Oglądanie gry Krychowiaka bolało – powiedział.

Wszystko przez fatalny błąd popełniony pod koniec pierwszej połowy meczu Ligi Mistrzów z Arsenalem. Pomocnik najpierw stracił piłkę, a następnie, chcąc naprawić swój błąd, wykonał nierozsądny wślizg w polu karnym i sfaulował Alexisa Sancheza. Rzut karny został zamieniony na gola i tym samym Londyńczycy wyrównali stan rywalizacji na 1:1. Ostatecznie paryżanie wygrali 2:1, ale nikt nie zapomniał o postawie Krychowiaka. Skrytykował go nawet były gwiazdor Arsenalu i mistrz świata z 1998 roku, Emmanuel Pettit.

- Oglądanie gry Krychowiaka bolało. Wystawienie go w tym meczu było niedorzeczne. Wcześniej grał mało. Nie jest w najlepszej dyspozycji, a to było spotkanie o pozycję lidera grupy w najważniejszych dla klubu rozgrywkach - powiedział Petit na antenie radia "RMC".

Krychowiak w tym sezonie na boisku spędził jedynie 521 minut. - Widać było, że brakuje mu pewności siebie. Miał dużo strat, piłka często parzyła mu stopy. Był odizolowany od kolegów. Normalnie, grając w środku pola, powinien być w centrum wydarzeń - dodał Francuz.