PlusLiga: Asseco Resovia ograła Indykpol AZS

Siatkarze Asseco Resovii wygrali z Indykpolem AZS Olsztyn 3:1 w spotkaniu 10. kolejki PlusLigi. Podopieczni Andrei Gardiniego nawiązali walkę z gospodarzami, ale zdołali ugrać na Podpromiu tylko jednego seta.

Ekipy z Rzeszowa i Olsztyna miały przed meczem podobny bilans (6 zwycięstw - 3 porażki), Asseco Resovia z 19. punktami zajmowała po dziewięciu kolejkach czwarte, a olsztynianie - szóste miejsce w tabeli. W poprzedniej serii gier podopieczni Andrzeja Kowala pewnie pokonali na wyjeździe Łuczniczkę Bydgoszcz (3:0), a olsztynianie przegrali 0:3 we własnej hali z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Pierwszy set starcia Resovii z AZS miał jednostronne oblicze. Gospodarze rozpoczęli to spotkanie od mocnego uderzenia (6:1, 8:2), a w środkowej części seta utrzymywali zdecydowaną przewagę (12:7, 16:9). W końcówce tej partii goście nie byli już w stanie odrobić strat. Gavin Schmitt skutecznym atakiem wywalczył piłkę setową dla Resovii (24:19), a Bartłomiej Lemański zakończył pierwszą odsłonę. W drugiej - nerwowe przyjęcie w ekipie z Rzeszowa pozwoliło olsztynianom wypracować kilkupunktową przewagę (5:8), którą utrzymali w środkowej części seta, wykorzystując błędy własne rywali (13:16). Trener Kowal próbował ratować sytuację zmianami, ale bez powodzenia. Gospodarze zbliżyli się do rywali na dwa oczka (18:20), ale kolejne błędy nie pozwoliły im dogonić rywali. Serwis Schmitta w siatkę dał olsztynianom piłkę setową (22:24), a blok na tym zawodniku zakończył drugą partię.

Początek trzeciej odsłony miał wyrównany przebieg (7:7), ale w środkowej części seta wyraźną przewagę uzyskali gospodarze (16:11 - po skutecznym bloku Piotra Nowakowskiego na  Janie Hadravie).  W końcówce Resovia uzyskała prowadzenie 23:19 i wydawało się, że pewnie wygra tę odsłonę, ale goście ruszyli jeszcze do walki i po asie serwisowym Hidde Boswinkela zmniejszyli straty do dwóch oczek (23:21). John Perrin przełamał chwilową niemoc ekipy z Rzeszowa, a przestrzelony serwis Aleksandra Śliwki zakończył seta. Czwartą partię dobrze rozpoczęli goście. Po asie serwisowym Śliwki Resovia przegrywała 5:7, później 10:12, ale w kolejnych akcjach udało się gospodarzom odrobić straty (15:15). W końcówce seta świetna dyspozycja Schmitta przesądziła o zwycięstwie gospodarzy. Kanadyjczyk zdobył cztery punkty z rzędu dla swej drużyny: blokiem, dwoma atakami, a skuteczną zagrywką wywalczył piłkę meczową (24:20). Spotkanie zakończył skuteczny atak Perrina z lewego skrzydła. MVP: Gavin Schmitt.

Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:19, 22:25, 25:22, 25:21)

Asseco Resovia: Fabian Drzyzga, Marko Ivovic, Batłomiej Lemański, Piotr Nowakowski, John Gordon Perrin, Gavin Schmitt - Damian Wojtaszek (libero) oraz Dawid Dryja, Marcin Możdżonek, Frederic Winters.

Indykpol AZS: Jan Hadrava, Daniel Pliński, Aleksander Śliwka, Wojciech Włodarczyk, Paweł Woicki, Miłosz Zniszczoł - Michał Żurek (libero) oraz Hidde Boswinkel, Łukasz Makowski, Ezequiel Palacios.