Cieślar 30. w Kuusamo, drugie zwycięstwo Rydzeka

Niemiec Johannes Rydzek także w niedzielę wygrał zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w fińskim Kuusamo. Wyprzedził Austriaka Wilhelma Denifla i Japończyka Akito Watabe. Adam Cieślar zajął 30. miejsce, Szczepan Kupczak 32., a Paweł Słowiok 35.

Mistrz olimpijski z Soczi 2014 (skocznia normalna + 10 km) Niemiec Eric Frenzel był 17. W pierwszej części konkurencji uplasował się niespodziewanie dopiero na 27. pozycji.

Późniejszy triumfator w skoku był piąty, a potem zaliczył bardzo dobry bieg. Zajął siódme miejsce, które dało mu końcowy sukces. W klasyfikacji Rydzek wyprzedził Denifla o 14,7 oraz Watabe o 15 s.

Mistrz Polski Cieślar do sobotnich 12 punktów za 19. lokatę, w niedzielę dorzucił jeden i w klasyfikacji po dwóch imprezach cyklu jest 24.

Kolejne zawody odbędą się w dniach 3-4 grudnia w norweskim Lillehammer.