La Liga: Atletico nie składa broni, wpadka Villarreal

Atletico Madryt pewnie ograło znajdującą się w strefie spadkowej Osasunę i ma szansę ponownie zbliżyć się do podium La Ligi po serii słabszych występów. Gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego, a później do siatki trafiali wyłącznie Rojiblancos. W rolach głównych wystąpili Diego Godin, Kevin Gameiro i Yannick Ferreira-Carrasco. Niespodziewanie swoje spotkanie otwierające niedzielne zmagania przegrało Villarreal.

Przedostatni zespół La Liga mógł świetnie rozpocząć mecz ze znajdującym się w kryzysie Atletico (3 porażki w poprzednich 4 ligowych meczach), jednak rzutu karnego w 14. minucie nie wykorzystał Roberto Torres.

Podopieczni Diego Simeone wrócili do gry z nawiązką, jeszcze przed przerwą dwukrotnie pokonując bramkarza Osasuny - na listę strzelców wpisali się Diego Godin (pierwszy gol jednego z obrońców Atletico w tym sezonie) i Kevin Gameiro. Kropkę nad i w samej końcówce postawił jeden z liderów zespołu, Yannick Ferreira-Carrasco w ostatnich minutach spotkania.

Zgoła inaczej wyglądała niedziela dla innego zespołu walczącego o europejskie puchary, Villarreal. Żółta Łódź Podwodna sensacyjnie dała się pokonać na El Madrigal zespołowi z dolnych rejonów tabeli, Deportivo Alaves 0:2. Gospodarze oddali w tym spotkaniu aż 21 strzałów, jednak ani razu nie udało im się pokonać Fernando Pacheco.

Villarreal - Deportivo Alaves 0:2 (0:2)
Bramki: Ibai 8', Camarasa 17'

Osasuna - Atletico Madryt 0:3 (0:2)
Bramki: Godin 36', Gameiro 37', Carrasco 90'