Serie A: Juventus rozbity przez średniaka! Dwa gole syna Simeone

Takiej sensacji w Serie A nie było już dawno. Mistrz Włoch i aktualny lider już po 30 minutach przegrywał w Genoi 0:3, zaś zakończył wynikiem 1:3. Dwie bramki dla zespołu gospodarzy zdobył syn Diego Simeone, Giovanni. Połowę gry ma za sobą Karol Linetty - jego Sampdoria zremisowała z Crotone 1:1. Na boisku nie pojawili się inni reprezentanci Polski, Bartosz Salamon (Cagliari) i Thiago Cionek (Palermo).

Juventus po raz pierwszy od 2013 roku stracił trzy bramki w jednym meczu Serie A. Trzy bramki w jednej połowie ostatni raz tracił jedenaście lat temu (1:3 z Milanem)! O dziwo rywalem lidera Serie A nie był żaden gigant, lecz okupująca dolne rejony tabeli Genoa. Początek na Stadio Luigi Ferraris był prawdziwym kataklizmem dla Starej Damy, którą niemal w pojedynkę rozbił Giovanni Simeone.

Syn Diego, obecnego trenera Atletico Madryt, zaś przed laty czołowej postaci Calcio nie jest zawodnikiem pojawiającym się na czołówkach gazet, lecz w niedzielne popołudnie miał swoje pięć minut. Gospodarze prowadzili 2:0 już po 13 rozegranych minutach, zaś samobójcze trafienie Alexa Sandro pół godziny po rozpoczęciu gry było prawdziwym gwoździem do trumny zamroczonego Juve. Gości stać było jedynie na honorowe trafienie Miralema Pjanica z rzutu wolnego.

Fantastyczną serię kontynuuje Atalanta, która wygrała swój szósty ligowy mecz z rzędu (2:0 z Bologną) i od podium dzieli ją jedynie różnica bramek. Pełnego spotkania nie rozegrał Karol Linetty, który po połowie meczu z Crotone został zastąpiony Dennisem Praetem. Sampdoria zremisowała mecz 1:1. Na boisku nie pojawili się Bartosz Salamon (jego Cagliari wygrało z Udinese 2:1) i Thiago Cionek (jego Palermo uległo Lazio 0:1).