Serie A: Szczęsny puścił dwa gole! Ciężka przeprawa Romy

Miało być lekko, łatwo i przyjemnie, jednak okupująca strefę spadkową Pescara, która nie wygrała żadnego z ostatnich jedenastu spotkań była bliska remisu. Ostatecznie gospodarze wygrali 3:2 dzięki trafieniom Edina Dzeko (2) i Diego Perottiego.

Wojciech Szczęsny po raz kolejny był pierwszym wyborem w bramce AS Romy, która jest obok Juventusu jedynym zespołem ze stuprocentową skutecznością zwycięstw na własnym boisku. Giallorossi wygrali na Stadio Olympico wszystkie siedem rozgrywanych dotychczas spotkań, a w niedzielę podtrzymali doskonałą tendencję.

Nie obeszło się jednak bez problemów: mimo prowadzenia 2:0 po dublecie Edina Dzeko na początku spotkania goście potrafili dwukrotnie odpowiadać bramką kontaktową i napędzić Wilkom strachu. W 71. minucie Diego Perotti (asystent przy dwóch bramkach Bośniaka) skutecznie egzekwował rzut karny, jednak już trzy minuty później było 3:2 za sprawą gola Gianluki Caprariego.

Wynik do końca nie uległ już zmianie i AS Roma wykorzystała potknięcie Juventusu. Stara Dama pozostała liderem, jednak ma już tylko cztery punkty nad grupą pościgową, gdzie obok Romy "biegnie" także AC Milan.

AS Roma - Pescara Calcio 3:2 (2:0)

Bramki: Dzeko 7', 10', Perotti k. 71' - Memushaj 60', Caprari 74'

Roma: Szczęsny; Peres, Rudiger, Fazio, Emerson; Gerson (Totti 72'), Strootman; Salah, Nainggolan (De Rossi 64'), Perotti; Dzeko

Pescara: Bizzarri; Vitturini (Verre 46'), Zuparic, Biraghi; Zampano, Memushaj, Brugman, Crescenzi, Pepe; Benali (Cristante 78'), Bahebeck (Caprari 5')