Puchar Włoch: Pewny awans Atalanty Bergamo. Teraz czas na obrońcę tytułu

W 1/16 finału Pucharu Włoch Atalanta pewnie wygrała przed własną publicznością z Pescarą 3:0. W nastepnej rundzie graczy z Bergamo czeka o wiele trudniejsze zadanie, gdyż zmierzą się z broniącym tytułu Juventusem Turyn.

W ostatnich tygodniach Atalanta znajduje się w wyśmienitej formie. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego mają passę sześciu ligowych zwycięstw z rzędu, dzięki czemu plasują się na piątej pozycji w lidze. Odmienne nastroje panują w Pescarze, która po sześciu kolejnych porażkach znajduje się w strefie spadkowej.

Już w 7. minucie gospodarze otworzyli wynik spotkania, kiedy to skuteczną dobitką, po uderzeniu Alberto Grassiego, popisał się Cristian Raimondi. Atalanta po tym trafieniu nie spoczęła na laurach i w dalszym ciągu atakowała. Przyniosło to efekt w 29. minucie, gdy ładną zespołową akcję skutecznym strzałem wykończył Grassi.

W drugiej połowie Atalanta w pełni kontrolowała przebieg meczu. Ponadto gospodarze potrafili dobić Pescarę. Najpierw strzały Emmanuela Latte Latha i Raimondiego trafiły w poprzeczkę, ale w 93. minucie spotkania Alesandar Pesić zdobył bramkę, ustalając wynik na 3:0.

Atalanta Bergamo - Pescara 3:0 (2:0)
Bramki: Raimondi 7, Grassi 29, Pesić 90+3

Atalanta: Sportiello - Raimondi, Toloi, Bastoni - D’Alessandro, Freuler (61. Masiello), Grassi (72. Migliaccio), Gagliardini, Drame -  Pesić, Capone (46. Latte Lath)

Pescara: Fiorillo - Vitturini, Zuparić, Gyomber, Biraghi - Verre (46. Zampano), Cristante, Bruno, Murić (59. Memushaj), Mitrita (24. Manaj) - Pettinari

Żółte kartki: Raimondi - Cristante, Bruno, Zuparić