Wigry Suwałki w półfinale Pucharu Polski!

Wigry Suwałki zremisowały 1:1 w drugim meczu ćwierćfinału Pucharu Polski z III-ligowym GKS 1962 Jastrzębie i w efekcie awansowały do półfinału Pucharu Polski. To największy sukces w ich prawie 70-letniej historii. Należy dodać, że warunki (zaśnieżone boisko) nie sprzyjały grze w piłkę.

Jastrzębie musiało od początku ruszyć do ataku, bo w pierwszym meczu ćwierćfinału Wigry wygrały 2:1. Do półfinału, zakładając, że goście już nic nie strzelą, premiowało ich więc zwycięstwo 2:0. 1-ligowiec szybko jednak zniweczył ich marzenia.

Wynik meczu w 35. minucie otworzył Łukasz Wroński, którego podaniem obsłużył Kamil Zapolnik. Pomocnik Wigier minął jednego z defensorów i stanął sam na sam z Grzegorzem Drazikiem, który nieopacznie wyszedł z bramki. Takich okazji po prostu się nie marnuje.

Jastrzębie wyrównało minutę po przerwie. Tront dostał piłkę na około 30. metrze od bramki i momentalnie na nią uderzył. W pierwszej chwili wydawało się, że piłka zmierza wprost w ręce Hieronima Zocha, ale w porę piłkarzowi Jastrzębia pomógł... wielki podmuch wiatru. Dzięki niemu futbolówka zmyliła bramkarza Wigier i w efekcie otrzymaliśmy piękną bramkę.

Goście za wszelką cenę próbowali doprowadzić do dogrywki (wystarczyła tylko jedna bramka), ale końcówka należała do Wigier, które choć gola nie strzeliły, to największy sukces w ich historii stał się faktem. Wigry Suwałki w półfinale Pucharu Polski!

Wigły Suwałki - GKS 1962 Jastrzębie 1:1 (1:0)