Kibice zgromadzeni w hali sportowej MOSiR będą oczekiwać przede wszystkim pojedynku Bartłomieja Bołądzia z Hidalgo Olivą Salvadorem. To dwaj najlepiej punktujący obu zespołów. Młodzieżowy reprezentant Polski z Radomia ma w tym sezonie na koncie już 195 punktów. Średnio na mecz zdobywa ich 19,5, na set - 5,1.

Kubańczyk z Jastrzębskiego to natomiast najlepiej punktujący zawodnik w całej lidze. Ma na koncie 248 zdobytych oczek, co daje 22,5 punktu na mecz i 5,2 na set. Zważając na to, że Bołądź jest w tej klasyfikacji trzeci, czeka nas w Radomiu prawdziwe starcie tytanów.

Dla Cerrad Czarnych to ponadto okazja na czwarte zwycięstwo z rzędu. Podopieczni Roberta Prygiela odprawili z kwitkiem, kolejno: LOTOS Trefl Gdańsk (3:1), Cuprum Lubin (3:1) i ONICO AZS Politechnikę Warszawską (3:1). Jastrzębski w tabeli jest wyżej, ale ostatni mecz z Cuprum Lubin przegrał 2:3. Zawodnicy Marka Lebedewa na pewno pałają rządzą odwetu - Czarni nie mają więc nawet co liczyć na taryfę ulgową.

Transmisja meczu Cerrad Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel od godz. 20:15 w Polsacie Sport. Komentują: Marek Magiera i Krzysztof Ignaczak.