Wielka wiktoria Chelsea w fantastycznym hicie! Guardiola na kolanach

Po fantastycznym spotkaniu Chelsea zwyciężyła na Etihad Stadium 3:1 i umocniła się na pozycji lidera Premier League. Gospodarze wyszli na prowadzenie jeszcze przed przerwą i przez długie fragmenty meczu byli bliscy dobicia rywali, jednak The Blues w porę się otrząsnęli i prowadzeni przez znakomicie dysponowanego Diego Costę odrobili straty z nawiązką. To siódme z rzędu ligowe zwycięstwo podopiecznych Antonio Conte, a gospodarze kończyli mecz w dziewiątkę.

Wielki ładunek energetyczny, jaki towarzyszył największemu hitowi tej kolejki Premier League został rozładowany niemal w stu procentach. Spotkanie stało na genialnym poziomie od samego początku, a na boisku trwała wymiana ciosów. Znakomite sytuacje w pierwszej połowie marnowali Eden Hazard i Sergio Aguero, a gdy wydawało się, że sędzia zaprosi oba zespoły do szatni bez bramek, do siatki trafili gospodarze. Jesus Navas dośrodkował z prawego skrzydła i po niefortunnym kontakcie z piłką Gary'ego Cahilla pokonał bezradnego Thibauta Courtois.

Druga połowa przyniosła jeszcze więcej emocji: tuż po zmianie stron do pustej bramki z trzech metrów mógł trafić aktywny Kevin de Bruyne, który mógł wykończyć składną akcję The Citizens, jednak w finalnym rozrachunku był to moment zwrotny spotkania. Ofensywny szturm gospodarzy prowadzony przez Leroya Sane zakończył się tragicznie, bowiem goście do perfekcji dopracowali swoje kontrataki i w ten sposób wyprowadzili trzy ciosy przed zakończeniem spotkania.

Zaczęło się od klasycznej akcji Fabregas-Costa, do której The Blues przyzwyczaili swoich kibiców w sezonie mistrzowskim pod wodzą Jose Mourinho. Hiszpański snajper obrócił się z Nicolasem Otamendim na plecach i płaskim strzałem nie dał szans Claudio Bravo. To właśnie Costa był głównym kreatorem akcji ofensywnych gości i wypracował gola dającego prowadzenie: prostopadłą piłką wyprowadził na czystą pozycję pędzącego Williana, który dał znakomitą zmianę i dał przewagę swojemu zespołowi płaskim strzałem.

Gospodarze rzucili się do ataków, jednak skończyły się one tragicznie: szybki kontratak gości w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, piłka trafiła do Hazarda, zaś ten wyprzedził Kolarova i postawił kropkę nad I. To nie był koniec spotkania, bowiem antybohaterem spotkania został Sergio Aguero: sfrustrowany Argentyńczyk, który zmarnował tego dnia wiele "setek" brutalnie rzucił się obiema nogami w stronę Davida Luiza i wyleciał z boiska. Na boisku wywiązała się awantura, wskutek której z boiska wyleciał także Fernandinho. Angielska federacja z pewnością przejrzy nagrania z całej sytuacji, a w najbliższych dniach możemy dowiedzieć się o kilku wykluczeniach za niesportowe zachowania.

Koniec końców, Chelsea utrzymała pozycję lidera i powiększyła swoją przewagę nad rywalami do mistrzostwa. Jest to już siódme z rzędu ligowe zwycięstwo podopiecznych Antonio Conte.

Manchester City - Chelsea FC 1:3 (1:0)

Bramki: Cahill sam. 45' - Diego Costa 60', Willian 70', Hazard 90'

Czerwone kartki: Aguero 90+6', Fernandinho 90+6'

Manchester City: Bravo; Stones (Iheanacho 78'), Otamendi, Kolarov; Sane (Clichy 69'), Gundogan (Yaya Toure 76'), Fernandinho, David Silva; Jesus Navas, Aguero, De Bruyne

Chelsea: Courtois; Azpilicueta, David Luiz, Cahill; Moses, Fabregas, Kante, Marcos Alonso; Pedro (Willian 50'), Diego Costa (Chalobah 85'), Hazard (Batshuayi 90+4')

Relacja zakończona

Koniec meczu! Dziękujemy za udział w relacji.

Wszystko zaczęło się od brutalnego wejścia Sergio Aguero, który dwiema nogami potraktował Davida Luiza. Argentyńczyk został usunięty z boiska i jest to niejako podsumowanie jego występu. Czerwoną kartką ukarany został także Fernandinho, więc gospodarze kończą mecz w dziewiątkę.

Bijatyka w doliczonym czasie gry! Nerwy puściły zawodnikom obu drużyn, a w całą sytuację włączyli się nawet działacze i kibice obu drużyn. Potężna awantura!

Chelsea mogła pójść za ciosem, jednak strzał Williana wybroniony przez Bravo.

GAME OVER! Atak pozycyjny The Citizens został przerwany, błyskawiczna piłka Marcosa Alonso do przodu, a Eden Hazard był dużo szybszy od wracającego Kolarova. Belg, który nie grał wcale najlepiej pewnie pokonał Bravo w sytuacji sam na sam.

Pomyłka Davida Luiza mogła skończyć się bombowym strzałem Iheanacho, jednak Nigeryjczyk skiksował i piłka pofrunęła gdzieś w trybuny.

Jakiś uraz sugeruje bohater Chelsea, Diego Costa. Hiszpan będzie musiał opuścić boisko?

Główka Otamendiego po rzucie rożnym, jednak nie było większego zagrożenia. Wejście Yayi Toure i Iheanacho ma rozruszać poczynania ofensywne gospodarzy.

Niesamowite statystyki Diego Costy.

Mogła być momentalna odpowiedź The Citizens po akcja Davida Silvy a'la Dennis Bergkamp, jednak gościom udało się rozpaczliwie wybić piłkę! Chwilę później kontuzja strzelca drugiej bramki dla Chelsea, Williana.

GOOOOOOOOL! Fantastyczna indywidualna akcja Gundogana niemal przyniosła gola gospodarzom, jednak błyskawiczna odpowiedź gości i piłka ląduje w siatce Bravo! Fantastyczny manewr Diego Costy, prostopadła piłka do pędzącego Williana, zaś Brazylijczyk nie dał szans golkiperowi The Citizens. Cóż za wymiana ciosów!

Kolejna zmarnowana setka Aguero! Gwiazda gospodarzy zbyt długo zwlekała, za dużo kontaktów z piłką i Courtois zdołał interweniować "na refleks".

GOOOOOL! Diego Costa wykiwał Otamendiego i płaskim strzałem pokonuje Claudio Bravo.

CO ZA PUDŁO DE BRUYNE! Belg miał przed sobą tylko pustą bramkę, był oddalony od bramki góra trzy metry, jednak mocno zagrana piłka przez Navasa zostaje skierowana przez playmakera w poprzeczkę! Były zawodnik nie dał rady opanować piłki i podwyższyć rezultatu po składnej akcji gospodarzy, którzy dużo lepiej weszli w drugą część meczu.

Fani The Blues zamarli! Fatalny w skutkach mógł być brak komunikacji między Cahillem, a Courtoisem: Aguero przechwycił bezpańską piłkę i miał szansę dobić piłkę do "pustaka", jednak Anglik w porę naprawił swój błąd i wyekspediował piłkę niemal z linii bramkowej. To już kolejna setka Argentyńczyka w tym spotkaniu, który nabawił się jakiegoś urazu i jest właśnie opatrywany przez lekarzy.

Przerwa w żaden sposób nie wybiła graczy obu drużyn z rytmu, tempo ponownie jest fantastyczne. Pierwszy strzał w tym spotkaniu Diego Costy, jednak ze wślizgiem zdążył John Stones.

Boisko opuścił Pedro Rodriguez -> w jego miejsce Willian.

Sane fenomenalnie rozprowadził kontratak gospodarzy, a oko w oko ze swoim rodakiem Courtoisem stanął De Bruyne. Rudowłosy Belg znajdował się jednak pod dużym kątem, a ten został odpowiednio skrócony przez bramkarza gości.

Sześć ligowych zwycięstw Chelsea z rzędu jest poważnie zagrożonych. Przy takim rezultacie Manchester City zostanie nowym liderem Premier League.

Wracamy na Etihad Stadium! Czy druga część gry przyniesie równie dużo emocji co pierwsza?

Koniec pierwszej połowy spotkania! Mordercze tempo, wiele świetnych sytuacji, kontrowersje i wreszcie upragniony gol. Ostrzymy sobie zęby na drugą połowę!

GOOOOOOOOOOOL! Dośrodkowanie Jesusa Navasa, piłkę niefortunnie przeciął Gary Cahill - do tej pory był wręcz nieomylny i piłka po rykoszecie trafia do siatki Courtoisa. Gospodarze dopięli swego i prowadzą po tej szalonej pierwszej połowie!

Dwie znakomite okazje The Citizens! Najpierw spudłował Sergio Aguero, a minutę później "poprawka" i strzał Ilkaya Gundogana zablokowany w ostatnim momencie. Ależ szturm gospodarzy w końcówce pierwszej części gry!

Przebojowy rajd Leroya Sane, który dyktuje teraz tempo gry ofensywnej gospodarzy. Niemiec minął dwóch rywali i był bliski stanięcia oko w oko z Courtoisem, jednak w porę interweniował ostatni ze stoperów, Cahill.

Fenomenalna okazja City! Genialny pass Davida Silvy, który wypatrzył szturmującego pole karne Leroya Sane, Niemiec zgrał piłkę do Aguero, który miał postawić kropkę nad i dobijając piłkę do bramki Chelsea. Znakomicie interweniował jednak Cesar Azpilicueta.

Spora kontrowersja! Nieodpowiedzialne zagranie Azpilicuety, David Luiz starł się z biegnącym Sergio Aguero, zaś Argentyńczyk padł na murawę. Czy był faul? Jeśli tak, sędzia powinien wyrzucić Brazylijczyka z boiska. Wydaje się jednak, że sporo było w tym upadku aktorstwa i ostatecznie arbiter puścił grę.

Co za odpowiedź Chelsea! "Obciął" się Nicolas Otamendi, a Eden Hazard miał sytuację oko w oko z Claudio Bravo. Belg minął bramkarza City i miał przed sobą pustą bramkę, jednak kąt był zbyt ostry i skrzydłowy próbował zgrać piłkę do nadbiegających partnerów. Na jego nieszczęście jednak Costa został uprzedzony. Ależ tempo!

Gol dla Manchesteru City po dośrodkowaniu De Bruyne, jednak Fernandinho był na spalonym! Sędziowie słusznie anulowali bramkę.

Pedro przepłaci starcie z Aguero urazem? Do wejścia szykuje się już Willian, jednak Hiszpan wrócił na murawę.

Aguero! Argentyńczyk przymierzył sprzed pola karnego i świetną intwerwencją popisał się Thibaut Courtois! Belg przeniósł futbolówkę palcami ponad poprzeczką.

Fatalna strata N'Golo Kante przed własnym polem karnym i piłka mogła trafić do Sergio Aguero! Na szczęście gości na miejscu był ratujący kolegów David Luiz. Chwilę później bardzo brzydki wślizg Otamendiego w środkowej strefie boiska i zasłużona żółta kartka.

Najlepsza sytuacja Chelsea! Costa delikatnie zgrał do nabiegającego Hazarda, zaś skrzydłowy The Blues przymierzył sprzed pola karnego i chybił o centymetry. Bravo nie miałby nic do powiedzenia, gdyby strzał był celny!

Były zawodnik Chelsea Michael Ballack jest podekscytowany faktem, że od pierwszej minuty dość nieoczekiwanie występuje Cesc Fabregas.

Starcie Johna Stonesa z Diego Costą wygrane przez Hiszpana w newralgicznej strefie boiska, jednak Pedro spanikował i z akcji nic nie wyszło.

Drybling Davida Silvy w polu karnym gości, a piłka musnęła rękę interweniującego Gary'ego Cahilla. Gospodarze domagali się rzutu karnego, jednak sędzia nie miał podstaw by go podytkować.

Pierwsza akcja gości! Hazard wrócił już do gry i wymienił efektowną "klepkę" z Diego Costą, a całą akcję Belg sfinalizował strzałem. Świetny wyblok Otamendiego i zagrożenie zażegnane. The Blues na razie mają przewagę.

Eden Hazard sfaulowany prze Fernandinho już po kilkudziesięciu sekundach gry i zwija się z bólu na murawie. Belg jest kluczowym zawodnikiem Chelsea i z pewnością jego strata byłaby dla The Blues katastrofą.

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

Wielkim nieobecnym gości jest dziś Nemanja Matić - od początku sezonu pewniak do pierwszego składu The Blues, który z N'Golo Kante tworzył w środku pola mur nie do przejścia. Teraz zawodnicy obu drużyn oddają cześć ofiarom katastrofy samolotowej w Brazylii poprzez minutę ciszy.

Zawodnicy obu drużyn wychodzą już na murawę Etihad Stadium!

Oba zespoły dzisiaj zestawione w podobny sposób taktycznie, a na boisku królować będzie taktyka firmowa Antonio Conte, 3-4-3. Sporym zaskoczeniem jest obecność w drużynie gości Cesca Fabregasa.

Manchester City: Bravo; Stones, Otamendi, Kolarov; Sane, Gundogan, Fernandinho, David Silva; Jesus Navas, Aguero, De Bruyne

Chelsea: Courtois; Azpilicueta, David Luiz, Cahill; Moses, Fabregas, Kante, Marcos Alonso; Pedro, Diego Costa, Hazard

Witamy w relacji na żywo z hitu Premier League!