Pewne zwycięstwo Juventusu Turyn

Piłkarze Juventusu Turyn pokonali na własnym boisku Atalantę Bergamo 3:1 w jedynym sobotnim spotkaniu włoskiej ekstraklasy i umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli. Siedem punktów do "Starej Damy" traci Roma, która w niedzielę zagra z Lazio w derbach Rzymu.

Zawodnicy Juventusu nie dali żadnych szans rywalom. Objęli prowadzenie w 15. minucie za sprawą Alexa Sandro. Cztery minuty później prowadzenie podwyższył Daniele Rugani. Trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył Mario Mandzukic w 64. minucie. Honorową bramkę dla gości strzelił w 82. minucie Remo Freuler.

Atalantę wyprzedziło Napoli, które dzień wcześniej pokonało na własnym boisku Inter Mediolan 3:0. Świetny występ dla drużyny gospodarzy zaliczył Piotr Zieliński, który strzelił bramkę i zaliczył asystę. Napoli i Atalanta mają po 28 punktów, osiem mniej niż Juventus.