PlusLiga: Tie-break na Torwarze

Siatkarze Onico AZS Politechniki Warszawskiej na Torwarze z MKS Będzin 3:2 w spotkaniu dwunastej kolejki PlusLigi. Inżynierowie przegrali dwie pierwsze odsłony, ale w kolejnych zdołali wyrwać rywalom zwycięstwo.

Po jedenastu seriach gier obie ekipy dzieliła w tabeli różnica trzech punktów. Ekipa MKS Będzin zajmowała 10. miejsce (15 punktów, 5 zwycięstw - 5 porażek), gospodarze ze stolicy plasowali się na miejscu 12. (12 oczek, 4-6). W poprzedniej kolejce podopieczni trenera Stelio DeRocco ograli po tie-breaku Effector Kielce, a ekipa Jakuba Bednaruka przegrała 1:3 z Cerrad Czarnymi Radom.

Pierwszy set starcia Inżynierów z MKS miał niezwykle zacięty przebieg. Na początku seta przewagę osiągnęli przyjezdni (4:8, 6:11), ale gospodarze zaczęli mozolnie odrabiać straty i dopięli swego (16:16). Guillaume Samica dał swej drużynie piłkę setową (24:23), po chwili goście wyrównali i doprowadzili do długiej i emocjonującej rywalizacji na przewagi. W niej Krzysztof Rejno i Marcin Waliński przechylili w decydujących akcjach szalę zwycięstwa na stronę gości.

Druga partia, po wyrównanym początku (4:4, 10:10), przebiegała pod znakiem przewagi będzinian. Gospodarze mieli kłopoty z przyjęciem zagrywek, najpierw Jonaha Seifa (10:12), następnie Walińskiego (14:19). Siatkarze MKS wywalczyli piłkę setową przy stanie 20:24, ale gracze Politechniki zdołali jeszcze wygrać trzy akcje z rzędu. Dopiero zepsuta zagrywka Michała Filipa zakończyła seta.

W trzeciej odsłonie obie ekipy walczyły punkt za punkt do stanu 8:8, a w środkowej części seta przewagę zaczęli budować siatkarze trenera Bednaruka (15:11). W końcówce Andrzej Wrona (19:13) i Michał Filip (21:14) zaskoczyli rywali zagrywką, a przy takim stanie set zaczął się gościom wymykać z rąk.  Bartosz Kwolek ustalił wynik tej partii na 25:18.

Przyjezdni dobrze rozpoczęli seta numer cztery (1:4), ale Inżynierowie szybko ocknęli się z marazmu, odrobili straty (4:4), a dzięki skutecznej grze Kwolka uzyskali przewagę (8:5). Kluczowym momentem seta było wygranie przez gospodarzy pięciu akcji z rzędu, co dało prowadzenie 20:13. W końcówce oglądaliśmy walkę punkt za punkt, co doprowadziło gospodarzy do piątego seta.

Gracze AZS Politechniki udanie rozpoczęli tie-breaka, po skutecznym bloku prowadzili 6:2, utrzymali dystans przy zmianie stron (8:4), a w dalszej części seta całkowicie przejęli inicjatywę na parkiecie i zdecydowanie wygrali 15:6. MVP: Paweł Zagumny.

Onico AZS Politechnika Warszawska – MKS Będzin 3:2 (36:38, 23:25, 25:18, 25:18, 15:7)