PŚ w biathlonie: Zwycięstwo Habert! Polki daleko...

Francuzka Marie Dorin Habert wygrała w sobotę w Oestersund sprint zaliczany do biathlonowego Pucharu Świata. Druga ze stratą 11,4 s była Finka Kaisa Makarainen, a trzecia Czeszka Gabriela Koukalova - 19,9 straty. Polki zajęły odległe miejsca.

Z trzech najlepszych zawodniczek na strzelnicy pomyliła się tylko Makarainen, która musiał biec jedną karną rundę.

30-letnia Habert to brązowa medalistka igrzysk w Vancouver (2010) w tej konkurencji oraz mistrzyni świata z Kontiolahti (2015). W zawodach zaliczanych do Pucharu Świata odniosła szóste zwycięstwo. Aż cztery z nich miały miejsce przy okazji mistrzostw globu.

Z Polek bezbłędna na strzelnicy była jedynie Kinga Mitoraj. Formą biegową jednak nie imponowała i zajęła 40. miejsce. Do Francuzki straciła aż 1.57,1. Jeszcze słabiej spisały się pozostałe biało-czerwone. Krystynę Guzik sklasyfikowano na 49. pozycji, Monika Hojnisz była 51., Magdalena Gwizdoń 65., a Kamila Żuk - 91.

Na niedzielę zaplanowano bieg na dochodzenie na 10 km.