Miejsce Shooka w składzie ma uzupełnić Nam "LirA" Tae-yoo, były zawodnik koreańskiego afreeca Freecs, które niedawno postanowiło rozstać się ze wszystkimi swoimi graczami. AFs nie miało na swoim koncie szczególnych osiągnięć i przez cały 2016 rok jego rezultaty były najwyżej średnie. Podobno organizacja VIT mocno starała się, by do ich szeregów dołączył Kim "Reignover" Yeu-jin, który jednak ostatecznie przyjął ofertę od Team Liquid, więc musiała zdecydować się na następnego zawodnika z listy potencjalnych kandydatów, jakim okazał się być właśnie LirA.

 

W przypadku pozycji wspierającego wiadomo, że na testach w zespole znajdował się były gracz KT Rolster Ha "Hachani" Seung-chan i to najprawdopodobniej on zajmie miejsce u boku Steelbacka. KT mogło w tym sezonie pochwalić się nie najgorszymi wynikami, a oprócz tego o mały włos nie zakwalifikowało się na Mistrzostwa Świata, przegrywając 2:3 w walce o slot najpierw z ROX Tigers, a później z Samsung Galaxy.

 

Sam Team Vitality dobrymi występami się pochwalić niestety nie może. Po dość obiecującym splicie wiosennym EU LCS przyszedł czas na letni, który okazał się być totalną klęską i drużynie ledwo co udało się ominąć relegacji. Po wygranej z Schalke 04 dogrywce zajęła ona ostatnią bezpieczną, czyli siódmą lokatę z wynikiem 3-9-6.

 

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie skład zespołu będzie prezentował się następująco:

  • Top - Lucas "Cabochard" Simon-Meslet
  • Jungle - Nam "LirA" Tae-yoo
  • Mid - Erlend "Nukeduck" Våtevik Holm
  • ADC - Pierre "Steelback" Medjaldi
  • Support - Ha "Hachani" Seung-chan