Ekstraklasa: Podział punktów w Krakowie. Fatalna passa Cracovii trwa!

W meczu 18. kolejki Ekstraklasy Cracovia Kraków zremisowała przed własną publicznością z Górnikiem Łęczna 1:1. Oznacza to, że ekipa Jacka Zielińskiego na zwycięstwo będzie musiała jeszcze poczekać, a warto przypomnieć, że krakowianie ostatni raz w lidze wygrali 14 października.

Do meczu z Cracovią Górnik przystąpił bez zwolnionego w minionym tygodniu trenera Andrzeja Rybarskiego. W zastepstwie zespół z Łęcznej poprowadził Sławomir Nazaruk.

W pierwszej połowie zdecydowanie przeważała Cracovia, ale nie potrafiła tego udokumentować zdobyciem bramki. Najbliżej szczęścia byli Erik Jendrisek oraz Jakub Wójcicki, jednak ani próba z 3., ani z 20. minuty nie znalazły drogi do siatki.

W drugiej części meczu kibice w Krakowie w końcu doczekali się goli. W 65. minucie wynik spotkania otworzył Krzysztof Piątek. Radość gospodarzy nie trwała jednak dlugo. W 72. minucie  po dograniu w pole karne niefortunnie interweniował Miroslaw Covilo i skierował futbolówkę do własnej siatki. W ostatnim kwadransie spotkania Cracovia mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoja stronę, ale dogodnych okazji nie wykorzystali Wójcicki oraz Sebastian Steblecki.

Dla Cracovii był to już szósty z rzędu mecz bez wygranej. Po niedzielnym remisie pod znakiem zapytania stoi przyszłość Jacka Zielińskiego na ławce trenerskiej Pasów. Z kolei Górnik przerwał passę czterech kolejnych porażek, jednak sytuacja klubu z Łęcznej nie jest dobra, gdyż w dalszym ciągu zamyka on ligową tabelę.

Cracovia Kraków - Górnik Łęczna 1:1 (0:0)

Bramki: Piątek 65 - Covilo 72 (bramka samobójcza)

Cracovia: Sandomierski - Deleu, Wołąkiewicz, Polczak, Jaroszyński (82. Brzyski) - Wójcicki, Adamczyk (61. Steblecki), Covilo, Cetnarski, Jendrisek (6. Piątek) - Szczepaniak

Górnik: Małecki - Sasin, Komor, Szmatiuk, Leandro - Grzelak (65. Piesio), Tymiński, Drewniak, Pitry (79. Dzalamidze), Bonin - Ubiparip (62. Śpiączka)

Żółte kartki: Deleu, Covilo - Szmatiuk