Turbo joker! Grosicki przypieczętował zwycięstwo Rennes!

W meczu 16. kolejki Ligue 1 Rennes pokonało Saint-Etienne 2:0. Drugą bramkę dla gospodarzy w tym spotkaniu w doliczonym czasie gry zdobył Kamil Grosicki.

Reprezentant Polski na murawie zameldował się w 74. minucie. Mimo to "Grosik" zdołał wpisać się na listę strzelców. W 91. minucie Ludovic Baal dośrodkował futbolówkę w pole karne, a tam cudowym strzałem lewą nogą skrzydłowy reprezentacji Polski ustalił wynik meczu na 2:0.

Niedzielny triumf dla ekipy Grosickiego był niezwykle ważny, gdyż przed spotkaniem obie drużyny w lidze dzieliły tylko dwa punkty.

Gol z Saint Etienne był dla Grosickiego czwartym trafieniem w obecnych rozgrywkach. Szansa na poprawienie tego dorobku już za tydzień, kiedy to Rennes na wyjeździe zmierzy się z Olympique Lyon, w którym występuje inny z Polaków Maciej Rybus.

Stade Rennes - Saint-Etienne 2:0 (1:0)

Bramki: Ntep 54, Grosicki 90+1