Francuzki przedłużyły nadzieje Polek! Z Niemcami zagramy o awans

Piłka ręczna

By Polki nadal miały szanse na awans do drugiej fazy grupowej mistrzostw Europy, w drugim wtorkowym spotkaniu w Kristianstad w grupie B, Francja musiała ograć Niemcy. Trójkolorowe stanęły na wysokości zadania i po dobrej drugiej połowie w ich wykonaniu ograły podopieczne Michaela Bieglera. Tym samym Polska zagra we wtorek z Niemkami o awans.

Wieczorne starcie w grupie B było meczem dwóch niepokonanych drużyn. Niemki niespodziewanie ograły w pierwszej kolejce Holenderki 30:27, a Francuzki, które wciąż są na fali, na której "płyną" już od igrzysk w Rio de Janeiro, łatwo poradziły sobie z Polkami wygrywając 31:22. Nasze zachodnie sąsiadki w pierwszej połowie postawiły Trójkolorowym trudniejsze warunki niż nasze zawodniczki i do przerwy remisowały z jednymi z faworytek do medalu 11:11.

Podopieczne Michaela Bieglera zupełnie zawaliły jednak początek drugiej części spotkania, tracąc aż cztery bramki z rzędu. Mimo usilnych prób do końca spotkania nie udało się już odrobić tych strat, a najbardziej Niemki zbliżyły się do rywalek na dwa trafienia różnicy. Francuzki grały dużo bardziej "energetycznie", jednocześnie pilnując korzystnego dla nich wyniku. Niemkom nie pomogła nawet doskonała postawa między słupkami Clary Woltering, która wybrana została zawodniczką meczu.

Wynik 22:20 dla Francji oznacza, że wicemistrzynie olimpijskie z czterema punktami na koncie są już pewne awansu do kolejnej fazy turnieju w Szwecji. Wiadomo, że w kolejnej rundzie grupowej zagrają także Holenderki, które pokonały w swoim drugim meczu Polki. Niemki, mimo tego, że podobnie jak "Pomarańczowe" mają dwa punkty, to muszą w ostatnim meczu grupowym z Polską osiągnąć co najmniej remis. Polki, by awansować do drugiej rundy muszą wygrać z naszymi zachodnimi sąsiadkami.

Podopieczne Leszka Krowickiegi muszą liczyć także, że "Pomarańczowe" nie przegrają z "Trójkolorowymi". Jeśli Holenderki nie wywalczą punktu, wtedy szanse na awans pozostaną czysto teoretyczne, gdyż do sukcesu potrzebne będzie bardzo wysokie zwycięstwo w ostatnim pojedynku.

Francja - Niemcy 22:20 (11:11)