Przypomnijmy, że nie tak dawno formacja ogłosiła, że skład na nowy split będzie budowany wokół dotychczasowego midlanera Na „NighT” Gun-woo. I rzeczywiście - do tej pory Koreańczyk był jedynym zakontraktowanym i ogłoszonym przez ekipę członkiem drużyny. Dopiero teraz dołączył do niego drugi zawodnik, którym okazał się Flaxxish - były gracz takich zespołów jak Meloncats, EURONICS Gaming, against All authorities czy Nova eSports. Ostatnio 20-latek reprezentował barwy najlepszej drużyny hiszpańskiego LVP - ASUS ROG Army. Toplaner jest prawdziwym obieżyświatem – do tej pory grał we Francji, w Niemczech, w Hiszpanii, był blisko zakwalifikowania się do EU Challenger Series, występował w NA Challenger Series czy był rezerwowym w NA LCS. Flaxxishowi często zarzuca się bycie jednym z najbardziej toksycznych graczy, jakich można spotkać w kolejce solowej, choć jednocześnie nie sposób odmówić mu ponadprzeciętnych umiejętności – nie tak dawno uważany był za jednego z najlepszych europejskich toplanerów spoza LCS.

 

„Jestem podekscytowany szansą gry w LCS, jaką dało mi GIANTS. Dam z siebie wszystko, by prezentować się dobrze, zarówno dla drużyny, jak i dla fanów, i udowodnić, że jestem cennym graczem dla tego zespołu. Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy mnie wspierali oraz dla każdego fana i sponsora GIANTS” – powiedział Flaxxish po podpisaniu kontraktu.

 

Tymczasem już niedługo poznamy pełny skład GIANTS. Organizacja musi pośpieszyć się z negocjacjami i z ogłaszaniem zawodników, bo okazało się, że już 16-18 grudnia wystąpi w turnieju Intel Extreme Masters w koreańskim Gyeonggi. Jednocześnie poznaliśmy też dwóch pozostałych uczestników, którzy do tej pory pozostawali zagadką – zostały nimi amerykańskie Immortals oraz tajwański J Team. Natomiast ROX Tigers, które nie zdąży skompletować składu, zostanie zastąpione przez Samsung Galaxy. Ponadto w zawodach udział wezmą: chińskie Royal Never Give Up, koreańskie Kongdoo Monster, tureckie Dark Passage oraz rosyjski Vega Squadron. Zwycięzcę zmagań zobaczymy 25-26 lutego w Katowicach.