To się nazywa mieć fantazję! Gracz Atletico Mineiro strzelił gola z... własnej połowy (WIDEO)

Choć to drużyna Gremio Porto Alegre sięgnęła po Puchar Brazylii to najpiękniejszego gola strzelił zawodnik Atletico Mineiro Belo Horizonte. Juan Cazares, bo o nim mowa zdobył bramkę zza... połowy boiska. Trafienie ekwadorskiego pomocnika było tylko na otarcie łez, ale z pewnością przejdzie do historii. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, ale pierwszy mecz wygrali gracze Gremio 3:1.

Gremio objęło prowadzenie dopiero w 88. minucie po bramce Millera Bolanosa, a w drugiej minucie doliczonego czasu gry wyrównał Juan Cazares strzałem z... własnej połowy. 24-latek pojawił się na placu gry na dwadzieścia minut przed końcem spotkania. Jednak jego wyczyn był z pewnością czymś niecodziennym.

Środowy rewanż był pierwszym oficjalnym spotkaniem w Brazylii od katastrofy lotniczej Chapecoense, dziewiątej ekipy ekstraklasy. Wypadek przeżyło tylko trzech zawodników.

Gremio Porto Alegre jest jedynym klubem, który pięć razy triumfował w Pucharze Brazylii.