Mumbai City poległ w Kalkucie! Forlan wyleciał z boiska

Diego Forlan, mimo że zanowotał asystę przy jednej z bramek, nie będzie dobrze pamiętał meczu z Atletico de Kolkata (Kalkuta) w półfinale play-off ligi indyjskiej. Jego Mumbai City (Bombaj) przegrał 2:3, a Urugwajczyk w drugiej połowie wyleciał z boiska. Wszystkie gole strzelano w pierwszych 45 minutach spotkania.

Pierwszy półfinałowy mecz fazy play-off lepiej zaczęli gospodarze, którzy w fazie zasadniczej zajęli czwarte miejsce. Już w 3. minucie wynik otworzył Lalrindika Ralte, a samo trafienie można nazwać nieco kuriozalnym. Faworyzowany zespół z Bombaju szybko się otrząsnął i w kwadrans z nawiązką odrobił straty. Przy drugiej bramce asystę zaliczył Forlan.

Nie był to jednak koniec emocji w tej odsłonie spotkania, gdyż Atletico strzeliło dwa gole. Zwłaszcza drugie trafienie, w doliczonym czasie gry przyniosło wiele kontrowersji. ”Cwaniactwem” wykazał się znany z europejskich boisk Helder Postiga, który wpadł w obrońcę rywali w polu karnym i wywalczył jedenastkę. Szansę na bramkę zamienił Kanadyjczyk Iain Hume, dla którego było to drugie trafienie tego dnia.

Pierwsza część meczu wyraźnie rozbudziła apetyty kibiców. Atletico wyraźnie chciało podwyższyć wynik. Bardzo aktywny był strzelec dwóch goli dla gospodarzy. Marnował on jednak okazję za okazją. W drugich 45 minutach bramki nie padały już jednak na zawołanie. Goście grali słabo, a na dodatek w 75. minucie stracili swojego kapitana. Forlan nie wytrzymał ciśnienia, w bezsensowny sposób sfaulował rywala i po obejrzeniu drugiej żółtej kartki musiał opuścić boisko. Gospodarze spokojnie dowieźli zwycięstwo do końca.

Rewanż odbędzie się we wtorek. Transmisja od 14.30 w Polsacie Sport News.

Atletico de Kolkata - Mumbai City 3:2 (3:2)

Bramki: Ralte 3, Hume 39, 45+2 - Costa 10, Gerson 19

Atletico: Dani Mallo - Sereno, Debnath, Pereira, Das - Borja Fernández, Doutie (Belencoso 88'), Raja, Ralte (Ruidas 75') - Hélder Postiga (Lara 81'), Hume.

Mumbai: A. Singh - Goian, Ali, S. Singh, Ralte (Khongjee 46') - Vadócz, Leo Costa (Cardozo 81'), Gerson, Chhetri, Cafu (Defederico 62' - Forlan.