Puchar Świata: Wygrana Dahlmeier. Hojnisz najlepsza z Polek

Niemka Laura Dahlmeier wygrała bieg na dochodzenie na 10 km biathlonowego Pucharu Świata w słoweńskiej Pokljuce i umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Najlepsza z Polek Monika Hojnisz zajęła 14. miejsce. To jej najwyższa pozycja w tym sezonie.

Druga była w sobotę Finka Kaisa Makarainen, która straciła do Dahlmeier 16,8 s. Na podium stanęła także Czeszka Eva Puskarcikova - 18,7 s.

Hojnisz, która dobiegła na metę 1.15 za Niemką, miała aż dwa pudła na strzelnicy. Bardzo dobrze spisała się za to w biegu i to pozwoliło jej zająć wysoką lokatę. Dzień wcześniej w sprincie była 24.

Znaczny spadek zaliczyła Magdalena Gwizdoń, która sobotnią rywalizację zakończyła na 45. pozycji i miała 3.02,6 straty do triumfatorki. Jedna z najbardziej doświadczonych Polek w kadrze miała dwa pudła na strzelnicy, ale bardzo słabo wypadła w bieganiu.

Było to dziesiąte zwycięstwo 23-letniej Niemki w Pucharze Świata. W klasyfikacji generalnej ma 69 punktów przewagi nad Makarainen. Broniąca tytułu Czeszka Gabriela Koukalova spadła na piąte miejsce.

W pierwszej dziesiątce sobotnich zawodów nie było ani jednej zawodniczki, która strzelała na czysto.

Wcześniej odbyła się rywalizacja mężczyzn w biegu na dochodzenie na 12,5 km. Najlepszy był lider klasyfikacji generalnej Francuz Martin Fourcade. Polacy nie zakwalifikowali się do sobotnich zawodów.

Na niedzielę zaplanowano pierwsze w tym sezonie sztafety 4x6 km kobiet i 4x7,5 km mężczyzn.