Mumbai City - Atletico Kalkuta. Transmisja w Polsacie Sport News

W rewanżowym meczu półfinału indyjskiej Super Ligi Mumbai City (Bombaj) zmierzy się z Atletico de Kolkata (Kalkuta). W pierwszym spotkaniu Atletico pokonało Forlana i spółkę 3:2. Wszystkie bramki padły jeszcze w pierwszej połowie. Transmisja meczu Mumbai City (Bombaj) - Atletico de Kolkata (Kalkuta) od 14:30 w Polsacie Sport News.

Diego Forlan, mimo iż zaliczył asystę przy jednej z bramek, nie będzie dobrze pamiętał meczu z Atletico w półfinale play-off ligi indyjskiej. Jego Mumbai City przegrał 2:3, a urugwajski napastnik w drugiej połowie wyleciał z boiska. Kwadrans przed końcem kapitan ekipy z Bombaju nie wytrzymał ciśnienia, w bezsensowny sposób sfaulował rywala i po obejrzeniu drugiej żółtej kartki musiał opuścić plac gry.

W lidze indyjskiej rozgrywki podzielone są na dwie części. Gdy runda zasadnicza dobiegła już końca, rozpoczęła się faza play-off. W pierwszej części rozgrywek najlepsza okazała się ekipa z Bombaju, natomiast ich rywale z Kalkuty uplasowali się się czwartej pozycji.

W obu drużynach nie brakuje byłych już gwiazdy futbolu. W Atletico najbardziej rozpoznawalną postacią jest były reprezentant Portugalii Helder Postiga. 34-letni napastnik ma na koncie 72 występy reprezentacyjne, w których strzelił 27 goli. Szkoleniowcem zespołu z Kalkuty jest Hiszpan Jose Francisco Molina, który w przeszłości strzegł bramki Atletico Madryt czy Deportivo La Coruna.

W ekipie Mumbai City zawodnikiem, którego nikomu nie trzeba przedstawiać, jest Diego Forlan. Urugwajczyk prawdziwą furorę zrobił na mundialu w 2010 roku. Na mistrzostwach świata w RPA były gracz m.in. Manchesteru United zdobył pięć bramek i poprowadził swoją reprezentację do zajęcia czwartej pozycji. Ponadto w drużynie z Bombaju występuje Gaston Sangoy, którego w zeszłym sezonie można było oglądać na polskich boiskach. Argentyński snajper przez pół roku występował w Arce Gdynia.

Transmisja meczu Mumbai City - Atletico Kalkuta od 14:30 w Polsacie Sport News.