Kerala Blasters drugim finalistą indyjskiej Super Ligi. O awansie przesądziły rzuty karne!

W meczu rewanżowym półfinału indyjskiej Super Ligi Dynamos Delhi przegrało po rzutach karnych z Keralą Blasters i odpadło z rywalizacji o mistrzostwo kraju. Zespół gospodarzy prowadzony przez Gianlucę Zambrottę po 120 minutach wygrywał 2:1, jednak w konkursie jedenastek 3:0 zwyciężyła Kerala i to ona zagra w niedzielnym finale.

W pierwszym meczu półfinałowym pomiędzy obiema ekipami 1:0 wygrała Kerala. W lidze indyjskiej nie liczą się jednak bramki zdobyte na wyjeździe i w związku z tym w środowe popołudnie, aby wyłonić drugiego finalistę, potrzebne były rzuty karne.

Wszystkie gole w spotkaniu rewanżowym padły w pierwszej części gry. W 21. minucie gospodarze objęli prowadzenie, kiedy to bramkarza gości zaskoczył Marcelinho. Na odpowiedź przyjezdnych nie trzeba było długo czekać. W 26. minucie wyrównującego gola strzelił Duckens Nazon. 120 sekund później sytuacja Dynamos jeszcze się pogorszyła, gdyż czerwoną kartkę obejrzał Milan Singh. Mimo to ekipa z Delhi w szóstej doliczonej minucie pierwszej połowy za sprawą trafienia Rubena Gonzaleza ponownie wyszła na prowadzenie.

Druga część meczu oraz dogrywka nie przyniosły więcej goli. W związku z tym o losach dwumeczu musiały przesądzić rzuty karne. W nich lepsza okazała się Kerala, która wygrała 3:0. W konkursie jedenastek w drużynie z Delhi się m.in. Florent Malouda.

Rywalem Keraly Blasters w finale będzie Atletico de Kolkata (Kalkuta), które w swoim półfinale uporało się z Mumbai City (Bombaj). Decydujący o losach mistrzowskiego tytułu mecz został zaplanowany na niedzielę 18 grudnia. Spotkanie finałowe będzie można obejrzeć od godziny 14:20 na antenie Polsatu Sport Extra.

Dynamos Delhi - Kerala Blasters 2:1 (2:1) Rzuty karne: 0:3

Bramki: Marcelinho 21, Ruben 45+6 - Nazon 26