Jastrzębski Węgiel rozbił kopciuszka z Bydgoszczy

Jastrzębski Węgiel pokonał na wyjeździe 3:0 Łuczniczkę Bydgoszcz. Goście nawet przez chwilę nie pozostawili złudzeń kto jest lepszy. Kolejne świetne zawodny rozegrał Hidalgo Oliva.

Aż siedem porażek z rzędu zanotowali przed tym meczem siatkarze Łuczniczki. Ostatnio potrafili wygrać na początku listopada z zespołem z Będzina. Jastrzębski Węgiel nie może ustabilizować formy i czasami zdarzają mu się wpadki, jak ta z Cuprumem Lubin, który psuje krew wielu topowym drużyną w tym sezonie.

Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z przewidywaniami. Dominacja gości nie podlegała dyskusji. Świetnie spisywał się Hidalgo Oliva, który bombardował swoimi atakami. Pierwsze dwa sety były podobne i oba skończyły się rezultatem 25:18 dla jastrzębian.

Gospodarze postawili się dopiero w ostatniej odsłonie. Zaczął działać zwłaszcza blok. Mimo ambitnej postawy siatkarze z Bydgoszczy przegrali do 20 i pozostali na 14. miejscu w tabeli. Jastrzębski Węgiel odniósł dopiero trzecie zwycięstwo bez straty seta w tym sezonie.

Łuczniczka Bydgoszcz - Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 18:25, 20:25)