MP w łyżwiarstwie szybkim: Wygrane Woźniak i Szymańskiego w stolicy

Katarzyna Woźniak (AZS AWF Katowice) zwyciężyła w wyścigu na 3000 m, zaś Jan Szymański (AZS AWF Poznań) triumfował na 5000 m w drugim dniu mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim w Warszawie.

Pochodząca ze stolicy Woźniak uzyskała czas 4.19,22 i poprawiła o 1,12 rekord toru Stegny należący od 19 lat do słynnej Niemki Gundy Niemann.

Woźniak o ponad sekundę wyprzedziła Natalię Czerwonkę (Zagłębie Lubin), a także o przeszło dwie Katarzynę Bachledę-Curuś (AZS AWF Katowice), która 1 stycznia skończy 37 lat.

Na piątej pozycji uplasowała się zaledwie 16-letnia Karolina Bosiek (Pilica Tomaszów Mazowiecki), która zaledwie kilka dni temu zadebiutowała w seniorskim Pucharze Świata. - Karolina jest wzorem jeśli chodzi o pracowitość, zaangażowanie, punktualność. Nie opuszcza żadnych treningów. W tym sezonie wygrała już zawody Pucharu Świata juniorek, a nikt przypadkowy nie odniesie takiego sukcesu - powiedział trener młodzieżowej reprezentacji Wiesław Kmiecik.

Szymański pokonał dystans 5 km w czasie 6.47,29. Wyprzedził o prawie trzy sekundy Adriana Wielgata (Orzeł Elbląg). W sobotę odbędą się wyścigi na 1000 m, a także na najdłuższych dystansach - 5000 m kobiet i 10 000 m mężczyzn.

Wyniki 2. dnia MP: 3000 m kobiet 1. Katarzyna Woźniak (AZS AWF Katowice) 4.19,22 2. Natalia Czerwonka (Zagłębie Lubin) 4.20,49 3. Katarzyna Bachleda-Curuś (AZS AWF Katowice) 4.21,42 5000 m mężczyzn 1. Jan Szymański (AZS AWF Poznań) 6.47,20 2. Adrian Wielgat (Orzeł Elbląg) 6.50,08 3. Konrad Niedźwiedzki (AZS AWF Katowice) 6.50,85