Osłabiona Borussia Dortmund zremisowała z Hoffenheim

Nękana kontuzjami Borussia Dortmund zremisowała na wyjeździe z dobrze spisującą się w tym sezonie drużyną TSG 1899 Hoffenheim 2:2. Dzięki zwycięstwu "Wieśniacy" awansowali na podium, z kolei Borussia plasuje się na 6 miejscu. W ekipie "BVB" tym razem zabrakło Łukasza Piszczka, który leczy kontuzję.

Piłkarze z przedmieść Sinsheim po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i w pełni zasłużenie pokonali dortmundczyków. Tym samym  ekipa z Rhein-Neckar-Arena pozostała jedyną niepokonaną drużyną w Bundeslidze. W zespole gości zabrakło aż 11 zawodników.  Mimo dużych braków kadrowych, w pierwszym składzie znaleźli się tacy piłkarze jak Pierre-Emerick Aubameyang, Mario Goetze, Marco Reus i Ousmane Dembele. Problemy zdrowotne nie ominęły także reprezentanta Polski, który leczy uraz przywodziciela. Piszczek powinien wrócić na boisko lada dzień, ale nie wykluczone, że dostanie wolne w meczu ostatniej kolejki w tym roku przeciwko FC Augsburg. Na ławce rezerwowych Hoffenheim usiadł inny kadrowicz - Eugen Polański.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 3. minucie za sprawą Marka Utha, który w sytuacji sam na sam nie dał szans Romanowi Weidenfellerowi. Kilka minut w niegroźnej sytuacji faulował Reus, za co został ukarany żółta kartką. Gola wyrównującego stan rywalizacji zdobył w 11. minucie Goetze,który technicznym strzałem zmylił golkipera miejscowej drużyny. Na kolejne trafienie w tym meczu nie trzeba było długo czekać, w 20. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę z najbliższej odległości wpakował do siatki Sandro Wagner. Jeszcze przed przerwą za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Reus.

Mimo gry w osłabieniu, zaraz po wznowieniu gry po przerwie gola dla gości zdobył Aubameyang, który przytomnie podciął piłkę nad  interweniującym bramkarzem. Gracze Hoffenheim nie potrafili wykorzystać gry w przewadze, a chęć zdobycia gola, który mógłby przechylić szalę zwycięstwa na ich stronę sprawiła, że przeciwnicy stworzyli sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji. Pod koniec spotkania gra zaostrzyła się i sędzia był zmuszony pokazać kilka żółtych kartek, ale wynik nie uległ już zmianie.

TSG 1899 Hoffenheim - Borussia Dortmund 2:2 (2:1)

Gole: Uth 3', Wagner 20' - Goetze 11', Aubameyang 48'

Hoffenheim: Baumann, Suele, Vogt, Huebner, Kaderabek, Rudy, Toljan, Amiri, Demirbay (Atik 61'), Wagner, Uth (Kramarić 58')

Borussia: Weidenfeller, Ginter, Bender, Bartra, Schmelzer, Pulisić (Ramos 83'), Dembele (Mor 69'), Weigl, Goetze, Reus, Aubameyang (Merino 90+2)

Żółte kartki: Suele 30', Huebner 39', Demirbay 58', Rudy 86, Vogt 86' - Reus 9', Bartra 27', Reus 41'