Kolejna klęska drużyny Fabiańskiego. Heroiczna pogoń mistrzów Anglii

Coraz gorzej wygląda sytuacja w tabeli walijskiej Swansea z Łukaszem Fabiańskim między słupkami. Zespół Polaka poniósł kolejną kleskę i uległ beniaminkowi Middlesbrough aż 0:3. W podobnych rozmiarach mógł zakończyć się mecz mistrzów Anglii, którzy w osłabieniu przegrywali ze Stoke 0:2, jednak mimo gry w dziesiątkę zdołali wyrównać na minuty przed ostatnim gwizdkiem.

Już jedenastą porażkę w sezonie Premier League poniosła Swansea City. Ekipa Łukasza Fabiańskiego gra fatalnie i jest "pewniakiem" do spadku z ligi. Tym razem Łabędzie uległy beniaminkowi Middlesbrough aż 0:3, zaś dwa razy do siatki Polaka trafił Alvaro Negredo, w tym raz z rzutu karnego. Wynik po zmianie stron ustalił Marten de Roon. Swansea traci trzy punkty do bezpiecznego miejsca.

Arcyciekawy pojedynek został rozegrany na Britannia Stadium, gdzie Stoke City mierzył się z mistrzem Anglii, Leicester City. Pierwsza połowa była dla gospodarzy niemal wymarzona: czerwona kartka Jamiego Vardy'ego i trafienia Bojana Krkica oraz Joe Allena kazały przypuszczać, że goście tego popołudnia niczego już nie ugrają. Ci jednak pokazali prawdziwy charakter wyrównując stan gry w ostatnim kwadransie po golach Leonardo Ulloi i Daniela Amarteya. Poza kadrą meczową znaleźli się obaj Polacy w barwach Lisów: Marcin Wasilewski i Bartosz Kapustka.

Minimalne zwycięstwa dopisały do swoich kont inne zespoły walczące o utrzymanie Sunderland i West Ham.

Wyniki:

Middlesbrough - Swansea City 3:0 (Negredo 18', k. 29', De Roon 58')
Stoke City - Leicester City 2:2 (Bojan k. 39', Allen 45+3' - Ulloa 74', Amartey 88'; czerwona kartka: Vardy 28')
Sunderland - Watford 1:0 (Van Aanholt 49')
West Ham United - Hull City 1:0 (Noble k. 76')