Orlen Liga: Impel pokonał Legionovię

W spotkaniu 12. kolejki Orlen Ligi siatkarki Impelu Wrocław pewnie wygrały z Legionovią 3:0. Dwie pierwsze partie zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem gospodyń, w trzeciej rywalki postawiły poprzeczkę nieco wyżej.

Siatkarki Impelu Wrocław - trzeciej drużyny w tabeli Orlen Ligi - były zdecydowanymi faworytkami starcia z ekipą z Legionowa. W premierowej odsłonie jedynie na początku obie ekipy toczyły wyrównaną walkę (4:4). W kolejnych akcjach siatkarki Impelu zaczęły budować przewagę, a w środkowej części seta odskoczyły rywalkom przy zagrywkach Joanny Kaczor (17:9). Przyjezdne próbowały jeszcze nawiązać walkę, ale ich jedynym atutem była skuteczna gra Aleksandry Rasińskiej. W końcówce gospodynie miały tak dużą przewagę, że mogły być spokojne o wynik. Andrea Kossanyiova skutecznym atakiem z lewego skrzydła dała Impelowi piłkę setową (24:13), a w kolejnej akcji skuteczny blok zakończył tę partię.

Druga partia zaczęła się po myśli siatkarek z Legionowa (2:4), ale gospodynie szybko odzyskały inicjatywę dzięki skutecznym zagrywkom Natalii Mędrzyk (7:4). W środkowej części seta nie pozostawiły rywalkom złudzeń, powiększając przewagę po skutecznych atakach Kaczor, Mędrzyk i Moniki Ptak (17:10), później jeszcze powiększyły przewagę (22:14). W końcówce przyjezdne wykorzystały moment dekoncentracji w ekipie z Wrocławia, wygrały cztery akcje z rzędu (22:18), ale straty okazały się już zbyt duże, by powalczyć o zwycięstwo w tym secie. Partię efektownie, bo dwoma asami serwisowymi, zakończyła Micha Hancock.

Trzeci set był zdecydowanie bardziej wyrównany od wcześniejszych. Po wyrównanym początku, gospodynie uzyskały przewagę 13:8, ale siatkarki z Legionowa po serii wygranych akcji wyszły na prowadzenie (13:14). Później oglądaliśmy zaciętą walkę punkt za punkt (17:17), i choć w końcówce gospodynie wywalczyły przewagę, siatkarki z Legionowa do końca walczyły o przedłużenie meczu. Długa, szczęśliwie wygrana wymiana, zakończona atakiem blok-aut Mędrzyk dała Impelowi piłkę meczową (24:22), a po chwili ta sama zawodniczka asem serwisowym zakończyła mecz. MVP: Agata Sawicka.

Impel Wrocław – Legionovia Legionowo 3:0 (25:13, 25:18, 25:22)

Impel: Andrea Kossanyiova, Agnieszka Kąkolewska, Joanna Kaczor, Natalia Mędrzyk, Monika Ptak, Micha Hancock – Agata Sawicka (libero) oraz Izabela Bałucka, Adrianna Wysocka, Aleksandra Sikorska.

Legionovia: Alicja Grabka, Ewelina Mikołajewska, Joanna Packa, Monika Bociek, Klaudia Grzelak, Iga Chojnacka – Adrianna Adamek (libero) oraz Aleksandra Rasińska, Klaudia Alagierska, Katarzyna Wawrzyniak, Anna Bączyńska.

Wyniki meczów 12. kolejki Orlen Ligi:

2016-12-17: Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna - Chemik Police 0:3 (9:25, 16:25, 20:25)
2016-12-17: Impel Wrocław - Legionovia Legionowo 3:0 (25:13, 25:18, 25:22)
2016-12-17: BKS Profi Credit Bielsko-Biała - KSZO Ostrowiec 3:2 (11:25, 20:25, 25:18, 25:14, 15:10)

Do rozegrania:

2016-12-18: Atom Trefl Sopot - ŁKS Commercecon Łódź (14.45; transmisja - Polsat Sport)
2016-12-18: Developres SkyRes Rzeszów - Giacomini Budowlani Toruń (15.00)
2016-12-18: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Pałac Bydgoszcz (17.00)
2016-12-19: Grot Budowlani Łódź - PTPS Piła (18.00).