Puchar Świata: Pierwsza wygrana Chevalier

Francuzka Anais Chevalier po raz pierwszy w karierze zwyciężyła w zawodach biathlonowego Pucharu Świata. W Novym Mescie wygrała bieg na dochodzenie na 10 km, a startowała z drugiej lokaty po piątkowym sprincie. Monika Hojnisz zajęła 21. miejsce.

To najbardziej udane dwa dni Chevalier w karierze. Wcześniej jej najlepszym osiągnięciem było ósme miejsce w zawodach PŚ w Kontiolahti w sezonie 2013/14. Poza tym nigdy nie ukończyła żadnego biegu w czołowej dziesiątce.

Także trzecia w sobotę Rosjanka Tatiana Akimowa może być zadowolona ze swoich występów w Novym Mescie. W piątek wygrała sprint, a wcześniej jej najlepszym wynikiem było dopiero 12. miejsce.

Drugą pozycję zajęła Włoszka Dorothea Wierer, która na podium znalazła się po raz 16. w karierze. Dopiero na siódmym miejscu uplasowała się liderka klasyfikacji generalnej Niemka Laura Dahlmeier, która wciąż ma w cyklu 78 punktów przewagi nad drugą Finką Kaisą Makarainen.

Hojnisz startowała z 17. pozycji, ale spadła o cztery lokaty. Miała dwa niecelne strzały. Pucharowe punkty zdobyły także Magdalena Gwizdoń (37. miejsce, awans o 12) i Krystyna Guzik (39., awans o trzy).

W niedzielę odbędą się biegi ze startu wspólnego kobiet i mężczyzn. Polskę reprezentować będzie tylko Hojnisz.