Wisła wygrała w Białymstoku. Jagiellonia kończy rok na pozycji lidera

W spotkaniu 20. kolejki Lotto Ekstraklasy piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali z Wisłą Płock 1:2. Mimo porażki, podopieczni trenera Michała Probierza zakończą rok 2016 na pierwszej pozycji w ligowej tabeli.

Po porażce Lechii Gdańsk z Koroną Kielce 0:2, było już pewne, że bez względu na wynik meczu z Wisłą Płock piłkarze Jagiellonii Białystok rok 2016 zakończą na fotelu lidera Lotto Ekstraklasy.

W pierwszej połowie starcia Jagiellonii z Wisłą, która toczyła się pod znakiem przewagi gospodarzy, brakowało klarownych sytuacji bramkowych i porywającej gry. Tuż po przerwie odważniej zaatakowali piłkarze Wisły. W 47. minucie Piotr Wlazło przewrócił się w polu karnym, ale arbiter nie podyktował jedenastki, tylko pokazał w tej sytuacji żółtą kartkę piłkarzowi gości. Dwie minuty później  Wlazło zrehabilitował się za tę sytuację: uderzył piłkę z kilku metrów po dośrodkowaniu Siergieja Kriwca i zgraniu Jose Kante, zaskakując tym strzałem Mariana Kelemena.

Bramka dla gości nieco ożywiła to spotkanie. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat i niespełna dziesięć minut po stracie gola dopięli swego. Taras Romanczuk wyłożył piłkę głową Fiodorowi Cernychowi, a litewski pomocnik skutecznym strzałem z okolicy dziesiątego metra wpakował ją do siatki.

W kolejnych minutach żadna ze stron nie potrafiła wyprowadzić skutecznego ciosu i gdy wydawało się już, że spotkanie zakończy się remisem, w 90. minucie kapitalnym uderzeniem z narożnika pola karnego popisał się Kamil Sylwestrzak. Efektowny strzał ustalił wynik tej konfrontacji na 1:2.

Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 1:2 (0:0)

Jagiellonia: Marian Kelemen – Przemysław Frankowski, Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Piotr Tomasik – Rafał Grzyb (90+2 Dawid Szymonowicz), Taras Romanczuk – Karol Świderski (71. Przemysław Mystkowski), Konstantin Vassiljev, Dmytro Chomczenowski (57. Damian Szymański) – Fiodor Cernych.

Wisła: Seweryn Kiełpin – Patryk Stępiński, Bartłomiej Sielewski, Damian Byrtek, Kamil Sylwestrzak – Siergiej Kriwiec (64. Dimityr Ilijew), Przemysław Szymiński – Giorgi Merebaszwili (78. Cezary Stefańczyk), Piotr Wlazło, Arkadiusz Reca – Jose Kante (90+2 Emil Drozdowicz).

Bramki: 0:1 Piotr Wlazło (49), 1:1 Fiodor Cernych (58), 1:2 Kamil Sylwestrzak (90).

Żółte kartki: Taras Romanczuk, Piotr Tomasik, Przemysław Frankowski (Jagiellonia), Piotr Wlazło (Wisła).

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów: 8 127.