Kapitalna końcówka Rosy! Radomianie lepsi od Asseco

Wielkie emocje w Radomiu! Wyrównana końcówka spotkania należała do Rosy, która wygrała z Asseco Gdynia 70:67. Hit Polskiej Ligi Koszykówki dla Stelmetu! Mistrzowie Polski pokonali przed własną publicznością Anwil Włocławek 82:74.

Pierwsze minuty spotkania układały się po myśli gospodarzy, którzy po trafieniach Gary’ego Bella oraz Jordana Callahana prowadzili 9:4. Asseco szybko odpowiadało - od tego momentu zanotowało serię 11:0 i po kolejnym rzucie Krzysztofa Szubargi miało już sześciopunktową przewagę. Rosa nie zamierzała być gorsza i dlatego sama miała swoją serię - 9:0 - i dzięki trójce Damiana Jeszke po 10 minutach rywalizacji wygrywała 18:15. Gdynianie w drugiej kwarcie znowu mogli liczyć na Szubargę - to właśnie jego akcje doprowadziły do kolejnego remisu. Później udawało się ekipie trenera Wojciecha Kamińskiego utrzymywać przewagę, a po rzucie z dystansu Jarosława Zyskowskiego było nawet 34:28. Mikołaj Witliński i Roman Szymański zmniejszyli te straty o trzy punkty w końcówce pierwszej połowy.

O lepszy wynik dla zespołu trenera Przemysława Frasunkiewicza na początku trzeciej kwarty walczył przede wszystkim Filip Matczak, po którego akcjach mieliśmy kolejny remis. Rywalizacja ciągle była zacięta i toczyła się rytmem “kosz za kosz”. W końcówce tej części meczu kolejną trójkę trafił jednak Krzysztof Szubarga - to pozwoliło Asseco prowadzić 52:50. W pierwszych minutach czwartej kwarty wyróżnił się Jordan Callahan - to jego siedem punktów z rzędu pozwoliło Rosie odzyskać przewagę. Seria rzutów wolnych na dwie minuty przed końcem meczu dawała trzypunktowe prowadzenie gdynianom. Wymiana rzutów z dystansu pomiędzy Robertem Witką, Piotrem Szczotką i Michałem Sokołowskim oznaczała jednak kolejny remis. Kluczowe rzuty wolne trafił Jordan Callahan - po nich Rosa wygrywała 69:67. W ostatniej akcji świetny przechwyt zanotował Michał Sokołowski, który faulowany dodał jeszcze rzut wolny i zapewnił zwycięstwo swojej drużynie.

Najlepszym strzelcem Rosy był Jordan Callahan z 21 punktami. 13 punktów, siedem zbiórek i trzy asysty dodał Michał Sokołowski. W ekipie gości wyróżniał się Filip Matczak z 20 punktami i pięcioma zbiórkami.

Rosa Radom - Asseco Gdynia 70:67 (18:15, 16:16, 16:21, 20:15).

Punkty:

Rosa Radom: Jordan Callahan 21, Michał Sokołowski 13, Gary Bell 11, Jarosław Zyskowski 8, Robert Witka 6, Damian Jeszke 5, Kim Adams 4, Darnell Jackson 2, Filip Zegzuła 0.

Asseco Gdynia: Filip Matczak 20, Krzysztof Szubarga 19, Piotr Szczotka 11, Mikołaj Witliński 10, Przemysław Żołnierewicz 5, Roman Szymański 2, Marcel Ponitka 0, Wojciech Czerlonko 0, Filip Put 0.