Orlen Liga: Atom Trefl górą w starciu z ŁKS

W spotkaniu dwunastej kolejki Orlen Ligi siatkarki Atomu Trefla Sopot pokonały ŁKS Commercecon Łódź 3:2. Gospodynie pewnie wygrały dwie pierwsze odsłony, ale w dwóch kolejnych górą były łodzianki i o sukcesie Atomówek przesądził tie-break.

Po jedenastu spotkaniach obecnego sezonu obie ekipy sąsiadowały ze sobą w ligowej tabeli. Siatkarki Atomu Trefla Sopot zajmowały miejsce dziesiąte z dorobkiem 11 punktów, łodzianki plasowały się pozycję wyżej, z jednym punktem więcej na koncie. Przed meczem kibice liczyli więc na zacięte spotkanie.

Na początku premierowej odsłony siatkarki ŁKS uzyskały co prawda przewagę (3:6), w dużej mierze dzięki błędom własnym rywalek, ale gospodynie szybko przejęły kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Atomówki wykorzystały problemy z przyjęciem w ekipie przyjezdnych i dobrymi zagrywkami budowały przewagę. Zagrywkami punktowały kolejno: Beata Mielczarek (9:8), Karolina Goliat (14:10) i Justyna Łukasik (17:13). Łukasik wywalczyła dla swej drużyny piłkę setową (24:19), a w kolejnej akcji skuteczny blok sopocianek zakończył seta.

Gospodynie udanie rozpoczęły drugą partię (3:0). W środkowej części seta sopocianki popisały się serią sześciu wygranych akcji z rzędu, zwieńczoną asem serwisowym Łukasik (13:5), później zwiększyły przewagę do dziesięciu oczek (16:6). Przy takiej różnicy gospodynie spokojnie dokończyły tę partię i wygrały 25:14, a łodzianki specjalnie nie utrudniły im zadania w końcówce, a wręcz przeciwnie: seryjnie popełniały błędy własne, w całym secie oddały rywalkom aż 13 punktów.

W trzecim secie kibice wreszcie doczekali się zaciętej walki i emocji. Od początku seta przewagę uzyskały łodzianki, po asie serwisowym Katarzyny Sielickiej było 5:9, później przewaga przyjezdnych jeszcze wzrosła (6:14). Gospodynie otrząsnęły się z marazmu i zaczęły mozolnie odrabiać straty. Dopięły swego po ataku Moniki Fedusio (19:19), by później przegrać... cztery kolejne akcje (19:23). Gdy wydawało się, że set został już rozstrzygnięty, Atomówki doprowadziły do rywalizacji na przewagi, w której górą były jednak łodzianki (27:29), a decydujące punkty wywalczyły Sielicka i Ewa Kwiatkowska.

Czwarta partia również miała wyrównany przebieg, a wynik długo oscylował wokół remisu (3:3, 11:11, 15:15, 19:19). Po ataku Magdaleny Damaske gospodynie prowadziły 20:19, a następnie przegrały... cztery akcje z rzędu! Po asie serwisowym Kwiatkowskiej sopocianki przegrywały 20:23. Serwis Łukasik w siatkę dał łodziankom piłkę setową (22:24), a skuteczny atak Izabeli Kowalińskiej ustalił wynik tej partii na 23:25.

Spotkanie rozstrzygnęło się więc w tie-breaku, który od początku toczył się pod dyktando gospodyń (3:0, 5:2). Po asie serwisowym  Martyny Łukasik było 7:2. Przyjezdne goniły wynik, łapały kontakt z rywalkami (9:8,13:12), ale Atomówki zdołały utrzymać przewagę i po skutecznym bloku w ostatniej akcji wygrały 15:13. MVP: Martyna Łukasik.

Atom Trefl Sopot – ŁKS Commercecon Łódź 3:2 (25:19, 26:24, 27:29, 23:25, 15:13)

Atom Trefl: Magdalena Damaske, Natalia Gajewska, Karolina Goliat, Justyna Łukasik, Beata Mielczarek, Małgorzata Skorupa - Klaudia Kulig (libero) oraz Monika Fedusio, Martyna Łukasik, Dominika Mras

ŁKS Commercecon: Izabela Kowalińska, Ewa Kwiatkowska, Lucie Muhlsteinova, Agata Oleksy, Katarina Osadczuk, Katarzyna Sielicka - Krystyna Strasz (libero) oraz Katarzyna Bryda, Alicja Leszek, Patrycja Tomczyk.