Gut i Cancellara najlepsi w Szwajcarii

Lara Gut oraz Fabian Cancellara zostali wybrani przez kibiców najlepszymi sportowcami w 2016 roku w Szwajcarii.

Kończący karierę Cancellara był już wyróżniony tym tytułem w 2008 roku, w swoim ostatnim sezonie w karierze zdobył w Rio de Janeiro złoty medal olimpijski w jeździe indywidualnej na czas. Drugie miejsce w plebiscycie zajął mistrz olimpijski w kolarstwie górskim Nino Schurter, a trzecie - zwycięzca tenisowego US Open Stanislas Wawrinka.

Gut, która poprzedniej zimy zdobyła wielką Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz małą za supergigant, wyprzedziła gimnastyczkę Giulię Steingruber oraz triathlonistkę Nicolę Spirig.

Drużyną roku została wioślarska czwórka bez sternika, złoci medaliści olimpijscy z Rio: Mario Gyr, Simon Schuerch, Simon Niepmann i Lucas Tramer.