Liga Mistrzów: Stelmet przegrał z Partizanem

Koszykarze mistrza Polski Stelmetu BC przegrali w Zielonej Górze z Partizanem Belgrad 80:81 (18:18, 15:12, 19:18, 16:20, 12:13) po dogrywce w meczu 10. kolejki grupy E Ligi Mistrzów FIBA. To ich druga porażka z ekipą z Serbii oraz szósta w sezonie.

Koszykarze z Zielonej Góry nie zdołali się zrewanżować Serbom za porażkę w Belgradzie 56:58, mimo że w zespole rywali zabrakło najlepszego gracza Novicy Velickovica. Zielonogórzanie po raz pierwszy w Lidze Mistrzów FIBA opuszczali własną halę pokonani. Nie potrafili zatrzymać pod koszem dwóch wysokich Stefana Bircevica (19 pkt i 11 zbiórek) oraz Urosa Lukovica (13 pkt i osiem zbiórek).

Mistrzowie Polski kontrolowali mecz do 35 minuty, a w trzeciej kwarcie prowadzili nawet 49:40. W końcówce zawodnicy Partizana zagrali bardzo agresywnie i zmniejszyli straty, doprowadzając do remisu 66:66 na 45 sekund przed końcem.

Potem dwukrotnie na linii rzutów wolnych stawał Thomas Kelati, ale wykorzystywał po jednym rzucie. Amerykanin z polskim paszportem mógł być bohaterem meczu - trafił z dziewięciu metrów na 40 sekund przed końcem dogrywki (79:77), ale to on dwukrotnie nie upilnował wysokich graczy Partizana, którzy zdobyli punkty spod kosza w ostatnich sekundach na wagę dogrywki (Bircevic) i zwycięstwa (Adin Vrabac).

Double-double dla Stelmetu uzyskał czarnogórski środkowy Vladimir Dragicevic - 14 pkt i 10 zbiórek. W 11. kolejce Stelmet BC zmierzy się 3 stycznia w Zielonej Górze z Besiktasem Sompo Stambuł.

Stelmet BC - Partizan Belgrad 80:81 (18:18, 15:12, 19:18, 16:20, 12:13)

Stelmet BC: Łukasz Koszarek 17, Vladimir Dragicevic 14, Thomas Kelati 12, James Florence 8, Julian Vaughn 8, Karol Gruszecki 8, Przemysław Zamojski 6, Adam Hrycaniuk 4, Armani Moore 3, Nemanja Djurisic 0;

Partizan: Stefan Bircevic 19, Adin Vrabac 16, Branislav Ratkovica 15, Uros Lukovic 13, William Hatcher 9, Milos Koprivica 6, Vanja Marinkovic 2, Stefan Pot 1, Kenan Karahodzic 0.