Bundesliga: Gol Lewandowskiego w meczu na szczycie. Polak dogonił Elbera

Bayern Monachium pokonał u siebie RB Lipsk 3:0, co oznacza, że spędzi zimę na pierwszym miejscu w tabeli Bundesligi. Gola strzelił między innymi Robert Lewandowski, który dzięki temu wyrównał osiągnięcie Giovane Elbera.

Drużyna Carlo Ancelottiego nie pozostawiła żadnych złudzeń, kto jest lepszy. Już po pierwszych 45 minutach było praktycznie po meczu.

Wynik otworzył Thiago Alcantara, który dobił piłkę po strzale Roberta Lewandowskiego w słupek. Kilka minut później było 2:0. Lewandowski zagrał do Thiago Alcantary, ten podał do Xabiego Alonso i doświadczony Hiszpan pokonał bramkarza pewnym strzałem. W 30. minucie szanse gości na korzystny wynik zmalały praktycznie do zera. Emil Forsberg zatrzymał groźny kontratak gospodarzy, faulując Philippa Lahma, za co obejrzał czerwoną kartkę.

Tuż przed końcem pierwszej połowy swojego gola strzelił także "Lewy". Reprezentant Polski wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Petera Gulacsiego na Douglasie Coście. Było to jego 133. trafienie w Bundeslidze. Dzięki temu stał się drugim najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Bundesligi wspólnie z Giovane Elberem. Teraz będzie gonił Claudio Pizarro, mającego 190 goli.

W drugiej połowie tempo spadło i gospodarze spokojnie kontrolowali to, co działo się na boisku. Swoją szansę na kolejnego gola miał Lewandowski. W 66. minucie stanął oko w oko z Gulacsim, jednak tym razem górą był bramkarz.

Jeśli chodzi o innych Polaków, to pełne 90 minut rozegrali Paweł Olkowski (1.FC Koeln) i Eugen Polanski (TSG 1899 Hoffenheim), natomiast Rafał Gikiewicz (SC Freiburg) spędził mecz na ławce rezerwowych.