Liga Mistrzów: Noliko Maaseik - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Transmisja w Polsacie Sport

W swoim drugim spotkaniu w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się na wyjeździe z belgijskim Noliko Maaseik.

W pierwszym spotkaniu w grupie A, podopieczni nowo wybranego trenera reprezentacji Polski Ferdinando de Giorgiego pewnie zwyciężyli BBSK Istambul 3:0. Świetne spotkanie rozegrał przyjmujący Sam Deroo, który zdobył 15 punktów dla swojego zespołu, a w pierwszym secie mistrzowie Polski pozwolili tureckiemu zespołowi na zdobycie 12 „oczek”. Do Belgii Kędzierzynianie wyruszyli po dobrym, ale przegranym meczu ostatniej kolejki pierwszej rundy zasadniczej Plus Ligi z Asseco Resovią Rzeszów 2:3.

Natomiast rywale z Maaseik na inaugurację LM przegrali z Dynamem Moskwa, urywając tylko jednego seta. Na ligowych parkietach belgijska ekipa radzi sobie zdecydowanie lepiej, z ośmioma zwycięstwami i dwoma porażkami na koncie zajmuje drugą lokatę w tabeli.

Dodatkowym smaczkiem tego meczu będzie spotkanie zawodników kędzierzyńskiego zespołu z byłym trenerem, a obecnym Maaseik - Danielem Castellanim.

Oba zespoły miały okazję rywalizować w Lidze Mistrzów w sezonie 2012/2013. Wówczas w I rundzie fazy play-off dwukrotnie górą byli siatkarze z Kędzierzyna-Koźla, zwyciężając u siebie 3:0 i w tie-breaku na wyjeździe.

Czy teraz bedzie podobnie i siatkarze ZAKS-y zwyciężą w Masseik?

Transmisja spotkania Noliko Maaseik - ZAKSA Kędzierzyn Koźle o 20:30 w Polsacie Sport. Komentują Jerzy Mielewski i Ireneusz Mazur.