Siatkówka

Poznali się przez Internet. Historia miłości...

Leon otrzymał polski paszport w lipcu 2015 roku. Mimo tego nadal nie może grać w naszej reprezentacji, ponieważ nie została zakończono procedura zmiany obywatelstwa sportowego. Problemy cały czas sprawia kubańska federacja. Chociaż otrzymała stosowne dokumenty z PZPS, to wciąż zwleka z odpowiedzią.

 

Nikt nie ma wątpliwości, że Leon byłby wielkim wzmocnieniem kadry De Giorgiego. Także sam selekcjoner Biało-Czerwonych. - Wartość tego zawodnika znacie doskonale. On podnosi wartość każdego zespołu, w którym gra. Nie mogę o nim myśleć w tym sensie, by był już w reprezentacji. Jeśli uda się doprowadzić do tego, że będzie mógł grać, to na pewno wezmę go pod uwagę - powiedział.

 

- Drzwi są otwarte dla wszystkich zawodników. Także dla tych, którzy będą mieli możliwość gry w reprezentacji. Trzeba byłoby pojechać na wakacje na Kubę - dodał De Giorgi.

 

23-latek jest uznawany za jednego z najlepszych siatkarzy świata. Na co dzień występuje w Zenicie Kazań, z którym między innymi dwukrotnie wygrał Ligę Mistrzów.