55-latek karierę trenerską rozpoczął w 2000 roku jeszcze jako czynny siatkarz Bre Piemonte Volley. W rodzimej lidze największe triumfy święcił z drużyną Lube Banca Marche Macerata, z którą wywalczył między innymi mistrzostwo Włoch oraz dwukrotnie krajowy puchar. Jednym z zawodników tego zespołu był Sebastian Świderski. Drogi obu panów po latach skrzyżowały się w Kędzierzynie-Koźlu.

 

W 2015 roku De Giorgi zastąpił swojego byłego zawodnika na stanowisku trenera ZAKSY. Włoch w efektownym stylu rozpoczął współpracę z nową drużyna, przegrywając w fazie zasadniczej tylko trzy z 26 spotkań. W finale kędzierzynianie pokonali bez straty seta Asseco Resovię Rzeszów. Tym samym po trzynastu latach tytuł mistrza Polski wrócił do Kędzierzyna-Koźla, a De Giorgi został pierwszym zagranicznym trenerem, który poprowadził ZAKSĘ do mistrzostwa kraju.

 

Włoch jest piątym zagranicznym szkoleniowcem kadry Polski. Słynie z żelaznych reguł. Zaistniał również jako autor książki, poświęconej pracy z rozgrywającymi. Jaki rozdział zapisze w historii polskiej siatkówki?