15 lat i debiut w Serie A! Rekord piłkarza Genoi

Kibice Genoi CFC mają powody do zadowolenia.

Pietro Pellegri wszedł na boisko w 88. minucie meczu Torino - Genoa. Jego drużyna przegrała 0:1, ale on ten moment na pewno zapamięta na całe życie. Kibice jeszcze długo będą mówić o tych kilku minutach, które spędził na boisku.

To mógł być mecz, jakich wiele w Serie A, ale zostanie zapamiętany na zawsze. Portal internetowy dziennika "La Stampa" w relacji ze spotkania napisał o "historycznym momencie". Wszystko za sprawą Pietro Pellegriego, który w 88. minucie zmienił Rincona i tym samym zadebiutował w Serie A w wieku 15 lat i 280 dni. Losów meczu ten młody napastnik nie odmienił, ale chyba nie o to trenerowi chodziło. Wchodząc na boisko, Pellegri wyrównał rekord, który jeszcze przed wojną, w 1936 roku ustanowił Amadeo Amadei w barwach AS Roma.

Pellegri jest bardzo utalentowany, dobrze zbudowany jak na swój wiek, a Włosi najchętniej porównują go do świetnego napastnika Christiana Vieriego, który rozegrał niemal 50 meczów w reprezentacji Włoch.

Młodym piłkarzem już podobno interesują się najpotężniejsze kluby europejskie. Mówi się, że potencjalnie zainteresowane Pellegrim są oba wielkie kluby z Manchesteru (City i United) oraz Juventus Turyn.

Przestrogą dla Pellegriego i wszystkich, wkładających mu już koronę na głowę, może być historia Freddiego Adu, który zadebiutował w amerykańskiej lidze MLS w wieku niespełna 15 lat i nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Trafił do Benfiki Lizbona, a potem był wypożyczany do coraz słabszych klubów. Kilka razy oblał nawet testy w przeciętnych klubach: Blackpool, Stabaeck (prowadzonym przez byłego selekcjonera USA Boba Bradleya) czy AZ Alkmaar.