AC Milan z Superpucharem Włoch! Juventus pokonany po karnych

AC Milan po rzutach karnych pokonał Juventus Turyn w meczu o Superpuchar Włoch. W regulaminowym czasie gry było 1:1 po bramkach Giorgio Chielliniego oraz Giacomo Bonaventury. Dla "Rossonerich" był to siódmy triumf w tych rozgrywkach.

Milan zaczął bardzo nerwowo i pozwolił Juventusowi na zdominowanie boiskowych wydarzeń. ”Stara Dama” również nie rzuciła się od razu na rywali, ale stopniowo zdobywała przewagę. Kilka okazji stworzyli sobie ofensywni piłkarze, a najlepszą miał Mario Mandzukic. To jednak nie on, a Giorgio Chiellini otworzył wynik spotkania.

Milan tworzył zagrożenie jedynie wrzutkami z bocznych części boiska. Aktywny był prawoskrzydłowy Suso i to właśnie po jego centrze piłkę do siatki wpakował Giacomo Bonaventura. Bramka zdziwiła zapewne piłkarzy Juve, gdyż do tego momentu mieli wszystko pod kontrolą. Do przerwy mieliśmy remis.

Na początku drugiej partii otworzyli się Rossoneri. W dalszym ciągu ciężki do upilnowania był Suso, który wykonywał niezliczoną ilość wrzutek. Juventus również miał swoje okazję. Po wejściu Paulo  Dybali ”Stara Dama” przycisnęła rywali, ale do końca regulaminowego czasu gry goli nie oglądaliśmy. Do rozstrzygnięcia potrzebna była więc dogrywka.

Pierwsza jej część przebiegła bardzo spokojnie. Zarówno Juve, jak i Milan za wszelką cenę nie chciały stracić bramki. W końcu do siatki piłkę wpakował Patrice Evra. Francuz był jednak na pozycji spalonej i sędzia nie uznał trafienia. 120 minut nie przyniosło rozstrzygnięcia i potrzebne były rzuty karne.

W nich najpierw pomylił się Lapadula z Milanu, ale potem błędy popełniali już tylko gracze Juventusu. Po zepsutych próbach Mandzukicia oraz Dybali Rossoneri sięgnęli po siódmy Superpuchar Włoch.

Juventus Turyn - AC Milan 1:1 (1:1)

Bramki: Chiellini 18 - Bonaventura 38

Juventus: Buffon - Lichtsteiner, Rugani, Chiellini, Alex Sandro (Evra 32') - Sturaro (Lemina 79'), Marchisio, Pjanić (Dybala 67'), Khedira - Higuain, Mandzukic.

Milan: Donnarumma - Abate (Antonelli 102'), Paletta, Romagnoli, De Sciglio - Kucka, Locatelli (Pasalic 74'), Bertolacci - Bonaventura, Bacca (Lapadula 102'), Suso.

Żółte kartki: Lichtsteiner, Higuain (Juventus) oraz Romagnoli, Kucka, De Sciglio (Milan).

Sędzia: Antonio Damato.

IM, Polsat Sport
Zapis relacji
Relacja zakończona

AC Milan pokonał Juventus po serii rzutów karnych 4:3. My już dziękujemy, życzymy wesołych świąt i zapraszamy do śledzenia naszych relacji.

Pasalić i mamy 4:3 dla Milanu! AC Milan z Superpucharem Włoch!!!

Marchisio pewnie! 1:0 dla Juve

Kto zostanie bohaterem? 17-letni Donnaruma czy 38-letni Buffon?

Koniec dogrywki! Przed nami konkurs jedenastek.

Teraz jeszcze próbował Higuain, ale minimalnie chybił.

Dybala!!! To musiał być gol, ale Argentyńczyk fatalnie przestrzelił w kapitalnej okazji.

Zawodnicy już bardzo zmęczeni. Czy któraś z drużyn przechyli szalę zwycięstwa jeszcze przed przerwą?

Juventus przycisnął, ale Milan dobrze się broni.

Patrice Evra! Francuz umieścił piłkę w siatce, ale był na spalonym

Dużo niedokładnych podań. Zespoły jakby wyczekiwały na karne.

Higuanin strzela, ale zbyt ostry kąt. Donnaruma paruje piłkę na rzut rożny.

Obie ekipy mają kwadrans na strzelenie gola. W innym wypadku czekają nas rzuty karne.

Pierwsze 15 minut się skończyło i nadal bez rozstrzygnięcia. Czekamy na drugą połowę dogrywki.

Higuain przewraca się w polu karnym, ale sędzia nie wskazuje na jedenastkę.

Antonelli zmienia Abate, a Lapadula wchodzi za Baccę

Kluczowa interwencja Chielliniego. Gdyby nie stoper Juventusu, zawodnik Milanu wyszedl by na czystą pozycję.

Większość akcji opartych jest na dyspozycji Suso. Trzeba przyznać, że Hiszpan jest dziś w wybornej formie, a jego dośrodkowania niemalże w punkt.

Ogromne zamieszanie w polu karnym Juve. Najpierw Suso genialnie uciekł spod krycia Evry. Potem Juventus uratował Buffon, a na koniec Bacca nie wpakował piłki do pustej bramki. Ależ sytuacja!

Rozpoczął Juventus

Koniec podstawowego czasu i mamy dogrywkę.

Sekundy do ostatniego gwizdka. Nikt nie chce się za bardzo odkryć

3 minuty doliczone do regulaminowych 90.

Juventus wyraźnie czeka na dogrywkę długo rozgrywając futbolówkę.

Lepszy okres Milanu. Teraz to Juve się broni.

Świetna okazja! Bacca główkuje, ale Gigi Buffon na posterunku

Kolejna próba Argentyńczyka! Broni Donnaruma, ale trzeba przyznac, że Dybala rozruszał Juventus.

Dybala! Argentyńczyk spróbował zza pola karnego. Od kiedy pojawił się na boisku, Juventus zaczął lepiej grać.

Nie słabnie napór "Starej Damy". Milan zamknięty w swoim polu karnym

Juventus przez ostatnie minuty nie schodzi z połowy rywali. Milan zamknęty liczy na  kontrę.

Dobra okazja dla Juve z rzutu wolnego.

Schodzi z boiska Pjanić, a w jego miejsce Paulo Dybala.

I znowu Khedira! Tym razem szalony drybling Niemca. Jego strzał jednak za słaby.

Tak w pierwszej połowie zabawił się Alex Sandro. Co ciekawe w 32. minucie musiał opuścić boisko.

Khedira! Dobry strzał z dystansu pomocnika Juve. Świetnie broni Donnaruma

W odpowiedzi dobra akcja Milanu. Suso uderzył wprost w Chielliniego. Po chwili w poprzeczkę uderzył Romagnoli.

Higuain!! Groźny centro-strzał Argentyńczyka. Juventus powoli odzyskuje przewagę z pierwszej częśći meczu.

Po raz kolejny Suso! Świetne dośrodkowanie skrzydłowego, ale nic z tego nie wyniknęło.

Dużo chaosu i niedokładności po obu stronach.

Milan chciał szybko skontratakować, ale przy piłce już Juve

Piłkarze już wracają na murawę stadionu w Doha.

Szansa z rzutu rożnego na zakończenie pierwszych 45 minut, ale nic z tego. Milan oddala zagrożenie i sędzia kończy tę odsłonę spotkania.

Końcówka dla Juventusu, który walczy o prowadzenie jeszcze przed przerwą.

Żołta kartlka dla Romagnoliego. Sędzia mógł puścić akcję, bo zapowiadała się dobra akcja Juve.

Troche niespodziewane wyrównanie. Wydawało się, że Juve ma wszytsko pod kontrolą, ale jak widać było inaczej.

GOOOOOOL! Giacomo Bonaventura wykorzystał jedną z wielu wrzutek Suso. Mamy remis!

Najgroźniesjszy w barwach Rossonerich jest Suso, który szaleje na prawym skrzydle.

Żółta kartka dla Lichtsteinera.

Milan straszy wrzutkami z bocznych części boiska. Groźnie wyglądające centry jak na razie nie sprawiły problemów Juventusowi.

Słabszy okres gry po obu stronach. Mało okazji, mało strzałów

Juventus lekko się cofnął, ale Milan nie potrafi tego wykorzystać.

Teraz w ataku Milan. Suso groźnie dośrodkowywał, ale minimalnie obok słupka.

GOOOOOOL! Giorgio Chiellini idealnie znalazł się w polu karnym i mamy 1:0

Sturaro!!! Ależ był blisko otworzenia wyniku, ale znowu na posterunku Donnaruma.

Pjanić jednak trafił w mur.

Rzut wolny dla Juve...

Piłkarze "Starej Damy" spokojnie rozgrywają futbolówkę na własnej połowie. Milan nie potrafi odebrać piłki.

Pierwszy rzut rożny dla Juve, ale dobrze interweniował Paletta. Z dystansu spróbował jeszcze Alex Sandro, lecz za słabo

Mandzukic! Dobry strzał Chorwata, ale równie dobrze zachował się golkiper Milanu.

Milan gra bardzo chaotycznie, a Juventus coraz szybciej się rozkręca.

Pierwsza okazaja i strzał Sturaro! Wprost jednak w Donnarumę.

Wystartowali!

Sekundy dzielą nas od pierwszego gwizdka...

Gianluigi Buffon, który stanie dzisiaj vis-a-vis Gianluigiego Donnarumy, jest od niego starszy o 21 lat!

Przypomnijmy, że obie ekipy spotkały się już w tym sezonie w Serie A. Milan wygrał 1:0, ale to Juventus jest liderem w tabeli.

Tak prezentują się składy...

Na transmisję z tego meczu zapraszamy do Polsatu Sport i Polsatu Sport News!

Witamy i zapraszamy na relację na żywo z meczu o Superpuchar Włoch! Juventus Turyn zagra w stolicy Kataru z Milanem.