Chelsea idzie jak burza! Wygrane United i Arsenalu

Chelsea pokonała na własnym stadionie Bournemouth 3:0 i odniosła dwunaste z rzędu zwycięstwo w Premier League. Trzy punkty zgarnęli również m.in. piłkarze Evertonu, Manchesteru United oraz Arsenalu. Ci ostatni decydującego gola strzelili dopiero w 87. minucie meczu.

Seria 11 wygranych z rzędu w Premier League oraz bezsprzeczne prowadzenie w tabeli powodowały, że Chelsea była faworytem i  mało kto odważyłby się postawić na ekipę ”Wisienek”. Antonio Conte nie mógł skorzystać z Diego Costy oraz N’Golo Kante, którzy pauzowali za kartki. ”The Blues” niemalże od początku przycisnęli rywali. Bardzo aktywny był Eden Hazard, ale wynik otworzył Pedro. Hiszpan genialnym uderzeniem pokonał Artura Boruca. Polak nie miał przy uderzeniu żadnych szans.

Chelsea nie zwalniała jednak tempa. W 49. minucie w polu karnym faulowany był Hazard. Sam poszkodowany podszedł do jedenastki i pewnie pokonał polskiego golkipera. ”The Blues” szukali trzeciego gola i znaleźli go w ostatnich sekundach spotkania. Drugą bramkę zdobył Pedro, a Chelsea odniosła 12 z rzędu zwycięstwo w Premier League.

Leicester bez Jamie’ego Vardy’ego, ale z Marcinem Wasilewskim w składzie podejmowało na własnym stadionie Everton. Co ciekawe na ławce gości usiadł Mateusz Hewelt. Bramkarz ”The Toffees” urodził się w Polsce, ale wyjechał do Irlandii i zdecydował się na grę w młodzieżowej reprezentacji tego kraju. Pierwsza bramka padła dopiero w 51. minucie, a drugie trafienie w sezonie zaliczył Kevin Mirallas.  W doliczonym czasie gry wynik ustalił Romelu Lukaku.

Od haniebnego 0:4 z Chelsea pod koniec października, Manchester United w lidze nie przegrał. Ostatnie trzy mecze przyniosły dziewięć punktów. Bez większych problemów mieli też podopieczni Jose Mourinho wygrać w starciu z Sunderlandem. W pierwszej połowie kibice na Old Trafford zobaczyli tylko jedną bramkę. Będący w bardzo dobrej formie Zlatan Ibrahimović tym razem asystował przy golu Daley’a Blinda. W końcówce swoje trafienia dołożyli jeszcze Henrik Mchitarjan oraz "Ibra". Honorowego gola strzelił Fabio Borini. "Czerwone Diabły" po przeciętnym początku rozgrywek wróciły na właściwe tory.

Aż 87 minut męczył się Arsenal w starciu z WBA. W końcówce trzy punkty "Kanonierom" zapewnił Olivier Giroud.